Jak dobrać odpowiedni agregat?


agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy przyda się w wielu sytuacjach awaryjnych lub jako zabezpieczenie techniczne wydarzeń. Sprawdzi się także w food truckach czy u przezornych właścicieli domów jednorodzinnych. Planując zakup lub wynajem agregatu trzeba wybrać odpowiedni do naszych potrzeb model.

Agregat prądotwórczy do domu

Mając jednorodzinny dom na pewno nie raz odczuliśmy przerwę w dostawie prądu. Problemem są niedziałające sprzęty typu komputer, radio, telewizor, lodówki czy zamrażarki. Brak prądu ma duże odbicie w codziennym życiu. Współcześnie energię elektryczną możemy wytworzyć samodzielnie. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem generator prądotwórczy. Wybierając urządzenie do domowego użytku trzeba jasno sprecyzować, jakie mamy oczekiwania. Jeśli chcemy wykorzystywać go tylko podczas awarii trzeba wybrać model o napięciu 400V. Agregat zajmie się wówczas podtrzymaniem pracy sprzętów domowych. W domu najlepiej sprawdzą się jednofazowe agregaty z wysoką jakością silnika i prądnicy. Podczas zakupu zwrócimy również uwagę na rozmiar urządzenia. Agregaty można przechowywać w pomieszczeniach, np. garażu. Trzeba jednak szczególnie zadbać o cyrkulację powietrza. Duże znaczenie ma również wytwarzany przez urządzenie poziom hałasu. Urządzenie powinno pracować możliwie najciszej, co nie zakłóci codziennego życia domowników. Agregat powinien wyróżniać się bezpieczeństwem, dlatego warto wybrać wysokiej jakości produkty od dobrych producentów. Gwarantuje to długą bezawaryjność i poprawne działanie wszystkich podzespołów.

Agregat prądotwórczy na eventach

Podczas planowania wydarzeń masowych trzeba wziąć pod uwagę zakup lub wynajem agregatu. Urządzenie trzeba dopasować do potrzeb. Trzeba zatem zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Pierwszą z nich jest moc, jakiej potrzebujemy. W tym celu trzeba ustalić łączną moc wszystkich urządzeń, które chcemy podłączyć do agregatu. Ustalając moc, trzeba brać pod uwagę maksymalną moc wszystkich urządzeń. Druga kwestia to mobilność urządzenia. Możemy bowiem wybrać agregaty przenośne lub stacjonarne. Na eventach najczęściej sprawdzą się modele przenośne. Trzecia najważniejsza kwestia to rodzaj zasilania. Agregatory dzielimy na jednofazowe wytwarzające napięcie 230 V i trójfazowe wytwarzające napięcie 400 V. W przypadku imprez masowych sprawdzą się generatory trójfazowe.

Wynajem agregatów

Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych Penta oferuje doradztwo ekspertów w doborze odpowiedniego agregatu prądotwórczego. Pracownicy odpowiedzą na każde pytanie szczegółowo i zapytają o potrzeby klienta. Zakup agregatu jest bardzo dużym obciążeniem finansowym, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni. W większości przypadków agregat jest potrzebny np. na kilka dni. Wypożyczając urządzenie, nie musimy przejmować się jego okresowymi przeglądami czy naprawami. Agregat nie będzie również zajmował miejsca w garażu czy domu. W wypożyczalni Penta znajdziemy agregaty najwyższej jakości, które są regularnie serwisowane i naprawiane, co zapewni wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz