Urządzamy mały przedpokój – pomysły na niewielką przestrzeń w mieszkaniu


mały przedpokój

Pierwszym pomieszczeniem, które zazwyczaj widzi się po powrocie do domu, lub mieszkania jest przedpokój. To właśnie tam zostawiamy swoją kurtkę, zdejmujemy buty i witamy gości. W pewnym sensie jest to wizytówka każdego domu, ponieważ zdradza, jak mogą wyglądać pozostałe pomieszczenia. Z tego względu powinieneś zadbać o to, aby przedpokój był estetyczny oraz funkcjonalny. Zobacz jak urządzić go w ciekawy sposób, nawet jeśli do dyspozycji masz niewielki metraż.

Lustra w przedpokoju

To, że lustra mogą powiększyć niewielkie wnętrze, z pewnością wie każdy. Jeśli tylko zawiesisz je w odpowiednim miejscu, Twój przedpokój będzie wyglądał na większy, niż jest w rzeczywistości. Urządzając niewielkie pomieszczenia, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dlatego niekiedy trzeba łączyć ze sobą funkcjonalność z wyglądem. Dobrym przykładem są duże szafy do przechowywania, które mają lustrzany front. Taki element nie tylko będzie służył do tego, aby chować ciuchy i inne rzeczy, ale także będzie pełnił funkcję lustra, w którym można się przejrzeć.

Lustrzane drzwi w szafie sprawią, że przedpokój stanie się większy, mimo że jego większą część będzie zajmować szafa. Jeśli jednak masz miejsce na garderobę w innym miejscu, to przedpokój możesz zaaranżować w nieco inny sposób. Wystarczy, powiesić lustro na ścianę, oraz postawić szafkę na buty.

Oświetlenie w przedpokoju

W przedpokoju w bloku zazwyczaj brakuje okien, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Już na etapie planowania remontu zastanów się nad odpowiednim rozmieszczeniem lamp na suficie. Konieczne może okazać się też zamontowanie oświetlenia na ścianie np. koło lustra. Dostosowując natężenie oraz barwę światła w przedpokoju możesz nadać temu miejscu zupełnie nowy wymiar. Z ciemnego pokoju możesz zrobić bardzo przyjazną przestrzeń, która będzie zapraszała gości do tego, aby przejść do pozostałych pomieszczeń w domu.

Meble w małym przedpokoju

Jeśli wybierasz meble do przedpokoju, to staraj się, aby były one jak najbardziej pojemne. Im więcej miejsca do przechowywania, tym lepiej, jednak unikaj stawiania tam zbyt masywnych mebli. Postaw na wygodne siedzisko do zakładania butów, wieszak na kurtki oraz szafkę na inne drobiazgi, które zazwyczaj trzymane są w tym miejscu. Nie ma sensu zapełniać małego przedpokoju meblami, ponieważ będzie tam ciasno. Kurtki, których nie nosisz, możesz przechowywać w garderobie, niekoniecznie w dużej szafie w przedpokoju. Zyskasz więcej miejsca i nie będziesz upychać wszystkiego w niewielkim przedpokoju.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz