Cegła na ścianie – czy warto postawić na taki element dekoracyjny w mieszkaniu?


cegła

Cegła na ścianie to prawdziwy wnętrzarski hit, który pojawił się już kilka lat temu. Doskonale odnajduje się ona we wnętrzach w stylu industrialnym, rustykalnym czy nawet skandynawskim. Cegła na ścianie dodaje wnętrzu charakteru i sprawdzi się nawet w nowoczesnym budownictwie. Nie musisz mieszkać w starej kamienicy, aby móc pozwolić sobie na taki dodatek, ponieważ bez problemu można obecnie kupić płytki z prawdziwej cegły, które można zamontować na praktycznie każdą powierzchnię. Zobacz czy warto postawić na taki element dekoracyjny w mieszkaniu i jakie są zalety cegły na ścianach.

Cegła na ścianie – sposoby na osiągnięcie takiego efektu

Na ten moment istnieje kilka metod wykończeniowych, które pozwalają na to, aby pusta i nudna ściana wzbogaciła się o modną cegłę. Pierwszą z nich jest odkrycie cegieł, które znajdują się pod warstwami ściany. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mieszkają w budynkach wykonanych z tego materiału, czyli np. w starych kamienicach lub domach. Obecnie odchodzi się od budowy z pomocą tego materiału, dlatego w nowoczesnym bloku na próżno jest szukać prawdziwej, czerwonej cegły.

Jednak nawet jeśli budynek, w którym mieszkasz, jest wykonany z tego surowca, to nie zawsze warto jest go odsłaniać. Dlaczego? Jest to czasochłonny proces, który generuje duże ilości pyłu, a efekt i tak nie zawsze jest taki, jakbyśmy tego oczekiwali. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z płytek http://retro-cegly.pl/, które są wykonane z cegły. Ich montaż jest stosunkowo prosty, szybki i nie generuje takiej ilości brudu jak odsłanianie kolejnych warstw ściany i oczyszczanie cegieł, które kryją się w ścianie. Dodatkowo masz większą kontrolę nad tym, jak będzie wyglądać gotowa ściana.

Ceglana ściana – czy warto?

Jeśli marzy Ci się taki element dekoracyjny w mieszkaniu, to jak najbardziej warto! Wystarczy, że wybierzesz kolor i kształt płytek, który podoba Ci się najbardziej. Dzięki takiemu dodatkowi możesz w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach np. w salonie i kuchni. Cegła doskonale wygląda bez dodatkowej oprawy, dlatego nie ma konieczności kupowania obrazów czy też innych dodatkowych elementów dekoracyjnych na ścianę. Z jej pomocą możesz też podzielić niewielką przestrzeń na różne strefy. Ściana z cegły pasuje do wielu różnych materiałów, dlatego z powodzeniem możesz użyć jej w swoim mieszkaniu. Doskonale będzie łączyć się z drewnem, szkłem i tekstyliami.

Have any Question or Comment?

One comment on “Cegła na ścianie – czy warto postawić na taki element dekoracyjny w mieszkaniu?

Andrzej Januszewski

Genialny wpis, dowiedziałem się wszystkiego co chciałem o cegłach na elewacji, super!

Dodaj komentarz