Mała architektura ogrodowa – idealny sposób na wypełnienie przestrzeni


Mała zabudowa ogrodowa zwiększa walory artystyczne przestrzeni podwórka i pozytywnie wpływa na funkcjonalność poszczególnych terenów. Dlatego powinna być idealnie zaplanowana, aby spełnić oczekiwania wszystkich użytkowników. Jakie elementy wyposażenia sprawdzą się w Twoim ogrodzie?

Mała architektura ogrodowa z drewna

W każdym ogrodzie, dużym czy małym, powinno znaleźć się miejsce na grilla, ze stołem i krzesłami, a najlepiej całą altaną. Altany ogrodowe mogą być duże lub małe, na planie koła lub kwadratu, ze ścianami architektonicznymi lub bez – jednym słowem dopasowują się do potrzeb i oczekiwań klienta. Solidna drewniana altana ochroni Cię przed słońcem w upalne dni i przed kroplami wody w deszczowe popołudnia. To jeden z tych elementów architektury ogrodowej, których nie może zabraknąć na Twojej posesji.

Funkcjonalna altana ogrodowa – jaką wybrać?

Altany ogrodowe występują w różnych kształtach. Wśród nich znajdziemy propozycje prostokątów, kwadratów, sześciokątów, ośmiokątów – wybór jest bardzo szeroki. Największą popularnością cieszą się altany drewniane. Drewno to materiał, który ma szerokie zastosowanie w przypadku niewielkich zabudów ogrodowych ze względu na wysoką estetykę i dobrą trwałość tego rozwiązania. Jedynym minusem drewnianych altanek jest to, że wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji, w przeciwnym razie drewno może łatwo ulec zniszczeniu. W kategorii altany drewniane wybór jest zdecydowanie największy – tutaj znajdziemy zarówno proste, klasyczne altany, jak i bardziej rozbudowane czy oryginalne pod względem wzorniczym modele. Altany rattanowe są również często spotykane w przydomowych ogrodach. To rozwiązanie jest bardzo eleganckie, odporne na warunki atmosferyczne i idealne do mebli ogrodowych. Najczęściej jako pokrycia dachowe stosuje się tkaniny wodoodporne i odporne na promieniowanie UV, naciągane na ramę w różny sposób.

Mała architektura dla dzieci

Najpopularniejszą i ukochaną zabawką wszystkich dzieci jest oczywiście piaskownica. Bez niej każdy ogród czy plac zabaw może być pozbawiony prawdziwej zwierzyny. To jest koniecznością. Piaskownice są bardzo różne. Osoby posiadające mniejsze podwórka i młodsze dzieci mogą zainteresować się niedrogą i bardzo funkcjonalną plastikową piaskownicą. Ich montaż jest prosty i nie sprawia zbyt wielu problemów nawet laikowi. Z drugiej strony drewniana piaskownica będzie większa i stabilniejsza, ale wymaga też większej powierzchni. Będzie to więc rozwiązanie dla prawdziwych właścicieli podwórek. Jest też jedna ważna kwestia, o której należy pamiętać przy zakupie piaskownicy. Bardzo przyda się specjalna folia chroniąca piasek przed zabrudzeniem. To ochroni bunkier przed brudem i odchodami zwierzęcymi, o których nie można zapomnieć.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz