Kurtyny PCV: gdzie znajdują zastosowanie i dlaczego są najlepsze?


kurtyny pcv

Kurtyny PCV, inaczej nazywane kurtynami paskowymi to produkty tworzone z elastycznych pasów PCV. Zazwyczaj stosuje się je przy drzwiach i bramach, a ich głównym zadaniem jest ochrona przed utratą ciepła. Na rynku można je kupić w różnych wariantach. Dowiedz się więcej na temat tego typu kurtyn z naszego krótkiego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Gdzie wykorzystuje się kurtyny PCV?

Kurtyny PCV najczęściej występują pod postacią kurtyn przemysłowych. Są one niezastąpione w takich miejscach jak m.in. magazyny, chłodnie, zakłady mięsne, zakłady przetwórstwa spożywczego czy samochody typu chłodnia. To przykładowe miejsca, w których najczęściej są montowane, choć warto podkreślić, że nadają się szczególnie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed utratą ciepła. Poznaj najważniejsze zalety tego rodzaju produktów.

Jakie zalety mają kurtyny PCV?

Kurtyny z folii PCV mają liczne zalety, dlatego też są tak chętnie wybierane. Oto ich najważniejsze plusy:

  • mają nowoczesną konstrukcję, którą można szybko i wygodnie zawiesić,
  • uniwersalne, co oznacza, że mogą służyć np. jako ochrona przed zimnem, nadmiernym ciepłem albo rozdzielenie stanowisk roboczych,
  • mają doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne takie jak np. skrajne temperatury,
  • umożliwiają likwidację przeciągów,
  • są jedną z lepszych barier dla szkodników i insektów,
  • wyróżniają się maksymalną higieną, więc można je zastosować np. w branży spożywczej,
  • pozwalają na spore oszczędności w postaci zmniejszonych kosztów energii,
  • zapewniają lepszy komfort pracy, dzięki zmniejszonej ilości hałasu,
  • nie są drogie, co przekłada się na to, że mogą z nich korzystać nie tylko duże firmy, ale także te mniejsze.

Gdzie kupić kurtynę PCV?

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup kurtyny PCV, pewnie zastanawiasz się, gdzie możesz nabyć taki produkt. W największych miastach bez problemu znajdziesz wiele firm produkujących takie artykuły. Jedną z takich jest np. Suton z siedzibą w Rawie Mazowieckiej, która dodatkowo zapewnia usługi montażu w dowolnym miejscu w Polsce. Oferuje produkowane w Europie z materiałów bezpiecznych, posiadające certyfikaty i atesty produkty, z których z pewnością będziesz zadowolony.

Zdecydowanie warto pomyśleć o inwestycji w kurtynę PCV. Jest to produkt, który dzięki swoim właściwościom nie jest żadnym utrudnieniem dla pracy maszyn czy ruchu pieszych. Zamiast tego może korzystnie wpłynąć na koszt energii poprzez zatrzymanie ochłodzonego lub ogrzanego powietrza.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz