Wszystko do laboratorium szybko i wygodnie kupisz w jednym miejscu!


Wszystko do laboratorium

Badania laboratoryjne mają ogromne znaczenie dla naszego życia, bezpieczeństwa i zdrowia. Każdego dnia wykonuje się ich mnóstwo, a do tego potrzebny jest solidny sprzęt laboratoryjny. Co koniecznie musi znaleźć się w laboratorium? Dowiedz się więcej z naszego krótkiego artykułu.

Jakie odczynniki chemiczne powinny znaleźć się w laboratorium?

Wszystko do laboratorium warto kupić w jednym miejscu, aby ułatwić sobie zakupy. Jednym z punktów, w których znajdziesz bogatą ofertę takich produktów jest SylChem. Dostępne są tam m.in. niezbędne odczynniki chemiczne. W badaniach laboratoryjnych wykorzystuje się ich różne rodzaje – tym razem wspomnimy tylko o tych najpopularniejszych.

Istnieją m.in. odczynniki chemicznie czyste (zawartość głównej substancji występuje na poziomie 99,99-99,999%). Innymi są odczynniki czyste spektralnie, odczynniki techniczne, odczynniki czyste i odczynniki czyste do analizy.

Z kolei jeśli chodzi o te najczęściej używane odczynniki chemiczne, to są nimi m.in. wodorotlenek sodu, kwas octowy, kwas solny, kwas siarkowy, aceton, kwas cytrynowy, metanol czy octan etylu. Można je kupić w większych lub mniejszych butelkach.

Szkło jest niezbędne przy badaniach laboratoryjnych

Szkło to materiał, który powinien znaleźć się w każdym laboratorium. Probówki, zlewki, wkraplacze, pipety, kolby czy krystalizatory to przykładowe naczynia, które są używane na co dzień. Wszystkie są niezbędne – np. pipety szklane umożliwiają wymierzenie wymaganej ilości cieczy, z kolei kolby miarowe pozwalają na przyrządzenie różnorodnych roztworów.

Choć najbardziej znanymi naczyniami szklanymi są chyba probówki – dość wąskie, cylindryczne naczynia, których używa się do przeprowadzania reakcji chemicznych i ogrzewania niewielkich ilości substancji. Naczynia laboratoryjne mogą być w różnych rozmiarach i o różnym zastosowaniu. Ogromne znaczenie ma jednak to, aby produkować je ze szkła o dużej wytrzymałości mechanicznej i odpornego termicznie, na działanie roztworów kwasowych, zasadowych i obojętnych.

Wyposażając laboratorium, trzeba pamiętać o znacznie większej ilości rzeczy niż tylko odczynniki chemiczne czy naczynia szklane. SylChem jest miejscem, w którym kupisz również potrzebne meble laboratoryjne (stoły, krzesła, stoły wagowe i inne) czy materiały BHP (fartuchy, okulary, maski, nauszniki, rękawiczki), które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo. Wszystko do laboratorium kup w jednym, zaufanym miejscu i o nic się nie martw.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz