Dlaczego warto sięgać po komiksy dla dzieci?


komiksy dla dzieci

O komiksach dla dzieci krążą różne opinie. Przez niektórych są one uwielbiane, ale nie brakuje także osób, które uważają, że nie jest to pełnowartościowa literatura. Mimo że wyglądają one niepozornie, mogą być naprawdę wspaniałym zamiennikiem książek. Przeczytaj nasz krótki artykuł i przekonaj się, dlaczego warto czytać komiksy!

Najważniejsze zalety płynące z czytania komiksów dla dzieci

Po komiksy dla dzieci dostępne w ofercie SkupSzop.pl https://skupszop.pl/ warto sięgać z różnych powodów. Najważniejszym jest jednak ten, który mówi o pozytywnym wpływie komiksów na rozwój dzieci. Polecane są zwłaszcza maluchom, które dopiero uczą się czytać. Dzięki temu, że w tego typu książkach występuje tekst w połączeniu z obrazkami, najmłodszym łatwiej jest zrozumieć treść. Warto dodać, że pojawia się w nich niewielka ilość tekstu, więc nie ma obaw, że przeciąży aktualne zdolności poznawcze pociechy.

Komiksy to fantastyczny wybór, jeśli chcesz dopiero wprowadzić dziecko do świata książek. Jeśli pokażesz mu od razu lekturę, w której będą ściany tekstu, jest ryzyko, że dla malucha okaże się to przytłaczające. Należy podkreślić również fakt, że czytanie takich pozycji umożliwia rozwój zdolności poznawczych, a przede wszystkim wspomaga pamięć. Podczas zapoznawania się z konkretną historią, pociecha musi łączyć wszystkie wydarzenia w jedną całość, co korzystnie wpływa na rozwój myślenia przyczynowo-skutkowego.

Komiksy dla dzieci – jakie warto wybrać?

W SkupSzop.pl spotkasz się z rozbudowaną ofertą komiksów dla dzieci. Dostępne są takie tytuły jak m.in.: „Pan Borsuk i pani Lisica” Luciani Brigitte, Tharlet Eve, Ernest Kacperski. W książce poznajemy historię nietypowej rodziny – pana Borsuka, jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Jest to wyjątkowa opowieść, pełna humoru i czułości lekcja tolerancji. Co ciekawe, kilka lat temu powstał nawet animowany serial telewizyjny na podstawie tej opowieści.

Wciąż chętnie wybieraną serią jest również „Kajko i Kokosz” autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami są Kajko i Kokosz, czyli dwa słowiańscy wojowie stojący na straży grodu kasztelana Mirmiła. Nieustannie wpadają w tarapaty, a ich wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.

Warto podkreślić, że istotne jest, żeby sięgać po tytuły odpowiednie dla wieku dziecka. Dobrze byłoby wybierać również komiksy, które będą odpowiadały jego zainteresowaniom, dzięki czemu maluch będzie jeszcze bardziej zachęcony do poznania tego wyjątkowego świata. Sprawdź propozycje dostępne w SkupSzop.pl i wybierz te najlepsze dla swojej pociechy.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz