Ile kosztuje zbiornik na wodę deszczową?


Ile kosztuje zbiornik na wodę deszczową?

Zbiorniki przeznaczone na wodę są obecnie znacznie tańsze, częściej spotykane i łatwiej dostępne niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Bez problemu można zakupić przez Internet zbiorniki o bardzo różnorodnej pojemności, zarówno bardzo niewielkie, jak i duże. Tylko do czego można je właściwie wykorzystać i jakiego rodzaju wodę można w nich przechowywać?

Koszt zbiornika na wodę deszczową

Na rynku dostępne jest stosunkowo wiele różnych modeli zbiorników na deszczówkę. Różnią się one takimi kwestiami, jak pojemność, materiał wykonania, inne posiadane cechy i tym, czy mają również pełnić funkcję dekoracyjną, czy tylko użytkową.

Jak łatwo się domyślić, im większą pojemność ma zbiornik na wodę deszczową, tym więcej za niego zapłacimy. Duże znaczenie ma też jego design. Zbiorniki mające w założeniu również funkcję dekoracyjną mogą na przykład być stworzone z imitacji drewna, aby przypominały starodawną beczkę, czy też z imitacji cegieł. Takie właśnie zbiorniki będą z reguły droższe niż proste, funkcjonalne zbiorniki, które nie mają być jednocześnie produktem użytkowym i dekoracją.

Ogółem mówiąc, w zależności od wszystkich wymienionych powyżej czynników, zbiorniki na deszczówkę mogą kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Mowa tutaj o zbiornikach dla osób prywatnych czy małych firm, a więc takich o pojemności rzędu kilkuset litrów lub kilku tysięcy litrów.

Czy zbiornik na wodę deszczową się opłaca?

Na dłuższą metę zbiornik na wodę deszczową może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli znajdujemy się w lokalizacji, w której dość często pada. Stosując deszczówkę zamiast wody z wodociągów czy studni do podlewania, prania lub spłukiwania WC każdorazowo oszczędzamy.

Wysokiej jakości zbiorniki charakteryzują się dużą żywotnością, co oznacza, że mogą bez problemu służyć nam nawet przez wiele lat. Oznacza to, że prędzej czy później prawdopodobnie odrobimy ich koszt z nawiązką. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że korzystanie z deszczówki jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę coraz poważniejszą groźbę niedoboru wody na całym świecie.

W przypadkach, kiedy zamiast wody pitnej można zastosować wodę niezdatną do spożycia, a przy tym zebraną całkowicie za darmo, zdecydowanie warto to zrobić. Szczególnie biorąc pod uwagę, że montaż i użytkowanie zbiornika na wodę jest bardzo proste i nie wymaga szczególnej wiedzy ani doświadczenia. Jedyne, co jest potrzebne, to wolna przestrzeń w miejscu, w którym występują opady deszczu, a w której umieszczony zostanie zbiornik.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz