Ogrodzenie tymczasowe – jakie wybrać do ogrodzenia placu budowy?


ogrodzenie tymczasowe

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu bądź wzniesieniem innego obiektu ważne jest odpowiednie zabezpieczenie terenu przed obecnością osób niepowołanych. Aby ogrodzić plac budowy, warto zamontować ogrodzenie tymczasowe. Co należy wiedzieć o jego funkcjach i rodzajach? Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie budowlane tymczasowe?

Ogrodzenia tymczasowe – kiedy się przydają?

Ogrodzenie tymczasowe nadaje się do ogradzania różnego rodzaju placów budowy. Pozwala zabezpieczać nawet działki o nietypowym kształcie. Ogrodzenie tymczasowe chroni plac budowy przed wtargnięciem zwierząt oraz dostępem niepowołanych osób. Dba o bezpieczeństwo pracowników i przeciwdziała kradzieży sprzętów oraz materiałów budowlanych. Co więcej, ogrodzenie tymczasowe chroni osoby z zewnątrz, które nie zostały przeszkolone pod kątem poruszania się po placu budowy.

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje ogrodzeń tymczasowych – ażurowe i pełne. Czym się charakteryzują, z czego są zbudowane i kiedy warto je zastosować?

Ogrodzenie tymczasowe ażurowe składa się z ocynkowanych przęseł w formie siatki lub paneli. Wyróżnia się prostym montażem i demontażem. To praktyczne ogrodzenie przenośne, które może szybko oddzielić plac budowy od ulicy i zabezpieczyć teren przed dostępem niepowołanych osób. Sprzęt ten wykorzystuje się także podczas imprez masowych do ogradzania miejsc, gdzie odbywa się wydarzenie.

Ogrodzenie tymczasowe pełne, nazywane też ogrodzeniem zamkniętym, jest zbudowane ze stalowej ramy, w której wnętrzu umieszcza się blachę trapezową o niskim przetłoczeniu. Zabezpiecza plac budowy przed osobami z zewnątrz i przed zanieczyszczeniami. Ogrodzenie tymczasowe pełne najczęściej stosuje się do ochrony komercyjnych inwestycji. Zdecydowanie rzadziej ogradza teren budowy domu.

O czym warto pamiętać, wybierając ogrodzenie tymczasowe?

Szukając odpowiedniego ogrodzenia tymczasowego, trzeba przede wszystkim ustalić, jak dużą powierzchnię chce się ogrodzić. Pozwoli to obliczyć, ile elementów będzie potrzebnych do budowy ogrodzenia.

Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego rozwiązania konstrukcyjnego, jest miejsce, w którym planuje się budowę danego obiektu. Gdy stawia się budynek na terenie miasta, zdecydowanie lepiej sprawdzi się ogrodzenie pełne. W przypadku placów budowy zlokalizowanych na wsi albo na obrzeżach miast wystarczające okaże się ogrodzenie ażurowe.

Ogrodzenie placu budowy i znajdujących się na nim materiałów zapewnia bezpieczeństwo pracownikom i osobom z zewnątrz, a także chroni zasoby inwestora. Teren warto zabezpieczyć ogrodzeniem tymczasowym, dostosowanym do specyfiki danej działki.

Wybierz ogrodzenia od firmy Arad

Jeżeli szukasz rozwiązań o najwyższej trwałości, powinieneś zwrócić się ku ofercie marki Arad – jednej z największych firm współpracujących z uznanymi producentami ogrodzeń tymczasowych. Proponowane przez nią ogrodzenia są wytrzymałe i bezpieczne dla użytkowników. Sprzęt dobierany jest do indywidualnych potrzeb inwestora, specyfiki działki oraz przeznaczenia ogrodzeń. Niezależnie od tego, czy chce się wynająć, czy kupić ogrodzenie tymczasowe, oferta Arad z pewnością ułatwi Ci dobór odpowiedniego rozwiązania.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz