Montaż kominków i zabudowa wkładów kominkowych


kominek w salonie

Kominek w salonie to nie tylko wyjątkowa ozdoba wnętrza i ciekawy element wystroju, ale także dodatkowe źródło ciepła. Ogień w kominku tworzy wyjątkowy klimat, ale pozwala też ogrzać się szybko, gdy za oknem szaleje siarczysty mróz.

Kominek w domu to rozwiązanie które znacznie ograniczy koszty ogrzewania gazowego lub elektrycznego, będzie też wsparciem podczas awarii pieca. Trzeba pamiętać, że większość pieców do centralnego ogrzewania potrzebuje prądu. W razie poważnej awarii kominek w salonie podniesie temperaturę w całym domu.

Zaawansowana technologia i przykładanie szczególnej uwagi do detalu sprawia, że nowoczesne kominki cieszą się ogromnym uznaniem najbardziej wymagających klientów. Podstawą jest, aby montaż kominka przebiegał zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami ochrony przeciwpożarowej. Należy stosować się do zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi, a montaż kominka przebiegnie w sposób sprawny i poprawny.

Kominki nowoczesne w salonie

Nowoczesny wkład kominkowy wraz z obudową sprawdzi się zarówno w centrum salonu, oraz na zbiegu dwóch pomieszczeń np. kuchni i jadalni. Nowoczesne kominki Tarnów są takie jak wnętrza, w których je spotykamy – oszczędne w wyrazie, pozbawione detali, tak proste, jak to tylko możliwe. Jednak ich skromność nie przeszkadza temu, że skupiają na sobie uwagę i organizują przestrzeń naszych domów. 

Kominki narożne i kominki wolnostojące

Bardzo popularnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest kominek narożny – jego wyjątkowa konstrukcja sprawia, że płomień może być widoczny z dwóch stron. Idealnie sprawdzi się w narożnej zabudowie, która oddziela pomieszczenia w domu. Jeśli jednak nie masz możliwości wykorzystania kominka narożnego, możesz zdecydować się na kominek wolnostojący.

Klasyczna wersja, która daje więcej możliwości aranżacji przestrzeni. W domach, które urządzone są w stylu angielskim, można wykorzystać również kominek kaflowy. Kominki narożne umożliwiają oglądanie ognia z dwóch, a nawet trzech stron! Z tego względu najczęściej umieszczany jest na styku dwóch pomieszczeń: salonu i kuchni, salonu i przedpokoju lub kuchni i jadalni.

Wiele osób pragnie dostosować kominek do wnętrza, biorąc pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale także funkcje. Kominki od polskiego producenta Kratki to doskonały sposób na wybór doskonałej jakości produktu, w korzystnej cenie. Warto zwrócić uwagę, że wkład z płaszczem wodnym generuje spore oszczędności.

Kominek w salonie to wspaniały sposób na dodanie wnętrzu przytulności i klimatu. Domowe ognisko od wieków uznawane jest za centrum życia rodzinnego. Nie tylko pięknie wygląda, lecz także ogrzewa mieszkanie w chłodne dni.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz