Jak zachować dobry wygląd elewacji domu?


Jak zachować dobry wygląd elewacji domu?

Kto nie chce aby jego dom prezentował się jak najlepiej? Decydując się na wybudowanie domu ludzie starają się wybierać takie materiały, które będą wyróżniać ich dom na tle domów sąsiadów. Dlatego też bardzo popularne stało się ostatnimi czasy budowanie z cegły klinkierowej. Trzeba jednak pamiętać, że aby zachować wszystkie walory estetyczne tego materiału trzeba go regularnie poddawać pielęgnacji.

Jeśli chcemy klinkierową elewację zachować w dobrej kondycji, warto się zorientować, co zrobić, aby zawsze wyglądała dobrze. Elewacje domów z cegły będą cieszyć przez lata i nie będą powodowały problemów, jeżeli zadbamy o ich staranne wykonanie. Spoina powinna być pełna, musi być wyrównana z murem, pomimo że jej kształt może być wklęsły. Uszkodzenia spoin mogą prowadzić do przenikania wody przez ceglaną elewację. Dlatego trzeba je naprawiać i o nie dbać.

Kluczowym elementem aby nasza elewacja pozostała zadbana jest jej regularne napuszczanie środkami przeciw wilgoci oraz płowieniu. Nie jest to czynność, którą potrzeba wykonywać co roku. Jednokrotne zaimpregnowanie naszej elewacji w zależności od środków daje ochronę od lat 3 nawet do 8. W związku z tym warto co jakiś czas ponieść koszty aby móc cieszyć się widokiem pięknych i zadbanych murów.

Bez wątpienia ważnym czynnikiem jest aby materiały budowlane były dobrze dobrane. Jeśli postanowimy zbyt oszczędzić chociażby na cegłach lub zaprawie murarskiej, prędzej czy później zauważymy tego skutki. Niestety tańsze materiały są również odpowiednio gorsze i w perspektywie kilku lat wymagają dużo większych wydatków na ich konserwację. Tak więc należy sobie zadać pytanie czy stać nas na oszczędność w tym przypadku.

Aby móc poczuć dumę z tego, jak wygląda nasz dom trzeba się napracować. Czas jest niestety nieubłagany również w tym przypadku i potrafi wyrządzić duże szkody jeśli nie będziemy starannie monitorować sytuacji. Dlatego pamiętajmy, że trzeba dbać także o zewnętrze elementy naszego domu, a nie tylko o jego wnętrze.

Aby móc cieszyć się urokiem naszego domu oraz być dumnym, z tego jak postrzegają go inni należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach jego pielęgnacji. Jeśli chcemy klinkierową elewację zachować w jak najlepszej kondycji, należy się zorientować, co zrobić, aby zawsze wyglądała jak najlepiej.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz