Styl kolonialny w mieszkaniu – charakterystyka stylu kolonialnego


styl kolonialny

Styl kolonialny kojarzy się przede wszystkim z odległymi lądami i przywodzi na myśl XIX wieczne wnętrza europejskich posiadłości. Wnętrze w stylu kolonialnym może być inspirowane m.in. krajami dalekiego wschodu czy też afrykańskimi zakątkami. Zobacz, czym charakteryzuje się styl kolonialny i czego nie może zabraknąć we wnętrzu urządzonym w takim stylu.

Czym charakteryzuje się styl kolonialny?

Wnętrze urządzone w stylu kolonialnym jest bardzo wyraziste i ciężko jest je pomylić z jakimkolwiek innym. Styl kolonialny to przede wszystkim drewno egzotyczne i w ciemnym kolorze np. heban, drzewo sandałowe czy też mahoń. W tym stylu bardzo ważne są także tkaniny wysokiej jakości – bawełna i len. Z bawełny i lnu wykonane są poduszki oraz obrusy na stoły. Meble wypoczynkowe są z kolei obite naturalną skórą. W stylu kolonialnym królują brązy, beże, zielenie, pomarańcz i czerwień. Bardzo ważne są także egzotyczne ozdoby do wnętrza, które nadają aranżacji orientalnego klimatu.

We wnętrzach w stylu kolonialnym można dostrzec pamiątki z dalekich podróży: misy, tykwy, plecionki, maski czy też rzeźby. W związku z tym, że na styl kolonialny łączy się wiele dodatków i elementów, warto pamiętać, że taki styl niekoniecznie może sprawdzić się w małym mieszkaniu. Omawiany styl potrzebuje przestrzeni do tego, aby nie przytłoczyć wnętrza i nie sprawić, że będzie się ono wydawać zagracone. Styl kolonialny będzie więc dobrym rozwiązaniem, jeśli masz do dyspozycji naprawdę sporą przestrzeń.

Meble w stylu kolonialnym

Tak jak już wspomnieliśmy, w stylu kolonialnym bardzo ważne jest drewno, a także meble, które są z niego wykonane. Kolonialne meble są zazwyczaj masywne i zajmują sporą przestrzeń, jednak są na tyle oryginalne, że możemy mieć pewność, że mało kto posiada podobne w swoim domu. Obecnie panuje moda na styl skandynawski, gdzie królują białe i minimalistyczne meble dlatego, jeśli chcesz wyróżnić swoją nieruchomość na tle innych, to meble w stylu kolonialnym będą strzałem w dziesiątkę. Są one bardzo trwałe i posłużą Ci przez wiele lat.

Drewno połączone ze skórą, wikliną czy też ratanem doskonale odnajdzie się w kolonialnym wnętrzu i podkreśli ten wyjątkowy styl. Meble kolonialne nie są zbyt łatwo dostępne i najczęściej trzeba je specjalnie sprowadzać z odległych krajów np. z Indonezji. Jeśli jednak zależy Ci na niepowtarzalnej aranżacji, to warto na nie poczekać nawet kilka tygodni po to, aby później cieszyć się ich wyjątkowym wyglądem. Meble kolonialne są piękne, wytrzymałe oraz niepowtarzalne.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz