Co zobaczyć na Mazurach? Atrakcje i wycieczki


Co zobaczyć na Mazurach

Mazury i Warmia kojarzą się głównie z jeziorami i sportami wodnymi. Faktycznie są to główne atrakcje, ale nie jedyne. Mazury to piękne tereny, które kryją w sobie o wiele więcej niż może nam się wydawać. Wyjazd z rodziną, z przyjaciółmi lub z drugą połówką; na wakacje lub na weekend. Zobacz co można robić na Mazurach.

 

Sporty wodne.

Nie da się zaprzeczyć, że główną atrakcją Mazur są jeziora. To z kolei świetna okazja, by skorzystać z atrakcji jakie oferuje nam woda. Żeglowanie, narty wodne, spływy kajakowe, windsurfing i pontony https://plywadla.pl/. Opcji jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś okazji wypróbować sportów wodnych, to możesz zacząć od prywatnych lekcji, np. windsurfingu. Windsurfing, jak sama nazwa wskazuje jest połączeniem surfowania i wiatru. Do deski przymocowany jest żagiel, którym się steruje. Twoja prędkość będzie zależeć od mocy wiatru. To dobra zabawa, jednak wymaga cierpliwości i opanowania podstawowych ruchów i nomenklatury. Lubisz zastrzyk adrenaliny? Spróbuj narty wodne lub pontony, przymocowane do motorówki. Jazda na nartach wodnych wymaga równowagi, ale dostarcza dużo śmiechu i atrakcji. Świetną rozrywką są także pontony. To akurat może być atrakcja dla całej rodziny.

 

Lawendowe pola.

Lawendowe pola w Prowansji? Nie! W Polsce również mamy piękne lawendowe pola, które na myśl przywodzą francuskie klimaty. Jednym z takim miejsc są tereny położone we wsi Nowe Kawkowo, niedaleko Olsztyna. Po lawendowym polu można się przejść, zrobić zdjęcia i nasycić kwiatowym aromatem. Lawenda kwitnie na przełomie czerwca i lipca, więc żeby zobaczyć pola w pełnej krasie warto wybrać się tam, właśnie w tym okresie.

 

Tajemnicze mosty kolejowe.

Miejsce jak z filmu? To mosty kolejowe w Stańczykach koło Gołdapi. Wznoszą się one nad rzeczką Błędzianką i wyglądają jak inscenizacja z serii filmów o Jamesie Bondzie. Ogromne łuki liczą sobie już nieco ponad 100 lat. Jest to więc obiekt historyczny, który warto uwzględnić w Mazurskiej wyprawie. Na mosty można wejść, ale można podziwiać je także z dołu. Część kolumn znajduje się na kwiecistej łące, dzięki czemu możesz obejrzeć je z każdej strony. W pobliżu zlokalizowana jest ciekawostka w postaci piramidy w Gapie. Zlokalizowana jest ona w specyficznym mikroklimacie, gdzie nawet komary nie dokuczają turystom.

 

Kanały Mazurskie.

Kanały Mazurskie łączą ze sobą większość mazurskich jezior i tworzą trasę, którą można wypłynąć aż na Bałtyk. To ciekawa atrakcja dla fanów żeglarstwa i spływów kajakowych.  Najdłuższy szlak jaki można stworzyć wynosi aż 150 km. To dłuższa wyprawa, jednak można ją skrócić i skomponować trasę na weekend. Nic także nie stoi na przeszkodzie, żeby rozłożyć namiot i spędzić weekend biwakując nad jednym jeziorem.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz