Jak przygotować się na żaglówki?


Jak przygotować się na żaglówki?

Sezon żeglarski zaczął się pełną parą, co oznacza, że w każdy wolny weekend możesz jechać na żagle. Kto chociaż raz był na rejsie, ten wie jak bardzo żeglowanie potrafi wciągnąć. Jest to jednak specyficzny rodzaj odpoczynku. Pogoda może być zmienna, trzeba być gotowym na różne ewentualności i nie zawsze kończy się relaksem na pokładzie. Jak przygotować się na żaglówki?

Ubrania przede wszystkim

Każdy szanujący się żeglarz w swoim podstawowym ekwipunku ma gumiaki, sztormiak i kamizelkę asekuracyjną. To trzy podstawowe rzeczy, które musisz zabrać na rejs żaglówką. Nawet jeśli prognoza pogody nie przewiduje deszczu, to kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy ochroni Cię przed pryskającą wodą. O ile w gorący dzień może być to całkiem przyjemne, to w chłodne wieczory i poranki mokre ubrania nie są naszym sojusznikiem. Co prowadzi nas do rodzaju ubrań jakie warto zabrać na rejs. Przede wszystkim zaopatrz się w nieprzemakalne i odpinane spodnie. Dzięki temu zyskasz dwie części garderoby w jednym – na wieczór długie spodnie, po odpięciu nogawek rybaczki na gorący dzień. A skoro już o letnich dniach mowa, to nie możesz zapomnieć o czapce z daszkiem. Koniecznie chroń głowę przed słońcem. Nadmierne wystawienie na promienie słoneczne może doprowadzić do udaru. Po drugie zapakuj okulary przeciwsłoneczne https://gillmarine.com.pl/81-okulary-gill, które doskonale zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych promieni UV. Zwykłe okulary słoneczne nie zabezpieczają przed promieniami słonecznymi, przenikliwym wiatrem oraz wodą morską. Specjalna konstrukcja zabezpiecza oczy także przed bocznymi wiatrami i słoną wodą. Dodatkowo okulary Gill nie toną po wypadnięciu za burtę. Są także odporne na zniszczenia mechaniczne, które są często spotykane podczas uprawiania sportów wodnych.

Co jeszcze powinno znaleźć się w torbie? Z całą pewnością odzież termiczna, wieczory, nawet w lato potrafią być chłodne. I t-shirty wykonane z szybkoschnącego materiału – nie ma nic gorszego niż chodzenie w niedosuszonych ubraniach, a na łódkach to częsty problem. Z tego też względu wybierz przewiewne buty sportowe na płaskiej i antypoślizgowej podeszwie.

 

Niezbędne gadżety

Nie jest to część garderoby, ani gadżet, ale rzecz, która może okazać się bardzo praktyczna na pokładzie żaglówki – mianowicie szybkoschnący ręcznik wykonany z mikrofibry. Jeśli chodzi o gadżety to przydatna będzie latarka i ładowarka samochodowa. Nie zapomnij także o kompasie i nieprzemakalnej torebce na telefon. Do plecaka warto także zapakować wielofunkcyjny scyzoryk. To przydatne narzędzie, które często ratuje sytuacje. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. Z rzeczy niezbędnych – koniecznie spakuj apteczkę, a w niej bandaże, plastry, maść na oparzenia i skaleczenia oraz coś na owady, szczególnie jeśli wybierasz się na rejs po jeziorze. Dołóż do apteczki jeszcze leki przeciwbólowe i leki na mdłości oraz krem z filtrem. Wszystkie opisane akcesoria żeglarskie spakujesz do pojemnej torby oczywiście marki Gill. Dlaczego plecaki i torby Gill Marine są niezbędne podczas rejsu? Przede wszystkim wykonane są trwałych i wodoszczelnych materiałów. Dzięki czemu żadna, cenna rzecz nie ulegnie zamoczeniu podczas pobytu na jachcie. Tak przygotowani możecie wypłynąć w rejs. Życzymy słonecznej pogody, pomyślnych wiatrów i udanego wypoczynku.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz