Opinia ornitologiczna – ile kosztuje i komu ją zlecić?


opinia ornitologiczna

Opinia ornitologiczna może być niezbędna podczas wykonywania jakichkolwiek inwestycji, które z dużym prawdopodobieństwem mogą zaszkodzić ptakom i ich siedliskom, czy to na zewnątrz, czy we wnętrzach budynków. Jeśli chodzi o wnętrza, to szczególnie na strychach budynków bardzo często można spotkać różne gatunki ptaków i nietoperzy, a biorąc pod uwagę, że są one chronione prawnie, wykonanie ekspertyzy ornitologicznej przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań jest podstawą.

Opinia ornitologiczna sporządzana jest także, między innymi, w przypadku prac budowlanych mających na celu ocieplenie budynku, ale też przy wycince drzew, czy budowie dróg. Pojawia się jednak kilka kluczowych pytań: ile taka opinia kosztuje? Komu najlepiej ją zlecić, aby nie mieć później żadnych problemów i opóźnień? Te kwestie zostaną objaśnione poniżej.

Od czego zależy koszt opinii ornitologicznej?

Koszt sporządzenia opinii ornitologicznej nie jest tak wysoki, jak moglibyśmy się obawiać, w związku z czym zdecydowanie nie powinniśmy próbować unikać jej stworzenia, szczególnie biorąc pod uwagę, jak wysokie kary mogą nas za to spotkać. Zazwyczaj koszt powinien oscylować o okolicach kilkuset lub ewentualnie kilku tysięcy złotych. Wśród czynników, które wpływają na ostateczny rachunek za usługi ornitologa, wymienić można:

  • rodzaj budynku (dom jednorodzinny, kamienica, blok)
  • zakres projektu
  • ilość czasu poświęconego na przeprowadzenie kontroli.

Dalsze informacje na ten temat znaleźć można tutaj: https://avesnature.com.pl/opinia-ornitologiczna-w-warszawie/.

Komu zlecić opinię ornitologiczną?

Wykonanie opinii ornitologicznej nie jest zadaniem, które można zlecić pierwszej lepszej osobie. Powinien się tym zająć ornitolog posiadający wieloletnie doświadczenie, który pracował już w różnych rodzajach budynków i przy różnego rodzaju inwestycjach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic go nie zaskoczy i poradzi on sobie w każdej sytuacji. Przykładem takiego zespołu ornitologów jest avesnature, które zrealizowało już z powodzeniem ponad 400 projektów.

Wybór odpowiedniego ornitologa zagwarantuje, że opinia zostanie sporządzona poprawnie, zgodnie ze wszystkimi regulacjami prawnymi i przyjętymi normami. Będzie ona wykonana rzetelnie i z przywiązaniem do detali, dzięki czemu nie pojawią się żadne pomyłki. Jest to o tyle istotne, że błąd lub nieścisłość w opinii może doprowadzić do sytuacji, w której roboty zostaną wstrzymane i konieczne będzie wykonanie jej ponownie. Możemy z tego względu stracić nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy, w związku z czym doświadczony ornitolog jest absolutną podstawą.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz