Dlaczego kamienny dywan to estetyczny i bezpieczny wybór do ogrodu?


kamienny dywan

Planujesz ponowną aranżację przydomowego ogrodu? Myślisz o wytyczeniu ścieżek lub o formie ograniczenia obszaru, na którym rozrasta się roślinnośc? A może po prostu potrzebujesz miejsca, w którym bezpiecznie będzie można zorganizować grilla? Jeśli masz już w głowie jakieś wyobrażenie na ten temat, to bardzo możliwe, że kamienny dywan będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Ogród to oczko w głowie każdego posiadacza tego przydomowego skrawka natury. Lubimy spędzać w nim czas, a przyjmnie czas spędza się w miejscach, które są zadbane. O tym, jak zajmować się ogrodem, napisano prawdopodobnie setki tysięcy artykułów i nic dziwnego, bo temat jest bardzo obszerny. Choćby taka kwestia, czy ogród ma być przede wszystkim rekreacyjny czy również pełnić funkcję reprezentacyjną? Jakie rośliny będą odpowiednie, czy należy zgrać je z kolorem elewacji? Ogród to przestrzeń, która może być traktowana wielorako, więc różne rozwiązania się w nim sprawdzą. Dlaczego kamienny dywan jest jednym z nich?

Kamienny dywan – zalety

Jeśli chcemy mieć w ogrodzie estetyczne i utwardzone ścieżki, które wyznaczają miejsce, po którym można chodzić, a także wydzielają określone strefy np. na ustawienie grilla, to kamienny dywan jest idealnym rozwiązaniem regulującym zakres ruchu na obszarze ogrodu. Jego instalacja jest łatwa i nie jest czasochłonna, sam dywan cechuje się dużą żywotnością, a jego forma pozwala dostosowywać go do terenu, tworzyć łuki czy kuliste kształty. Jest mrozoodporny, wykazuje dużąodporność na zniszczenia mechaniczne, a także posiada walory ekologiczne (przepuszczalność wody). Do tego świetnie nadaje się dla alergików i jest antypoślizgowy. Co jednak szczególnie istotne – kamienny dywan jest przystępny cenowo.

Kamienny dywan – wady

Kamienny dywan jest rozwiązaniem specyficznym i nie każdemu musi się podobać. Jeśli zależy nam na utrzymaniu naturalnego wydźwięku ogrodu, to taka posadzka skutecznie może go zaburzyć. Nie istnieje rozwiązanie, które zadowoliłoby wszystkich i było jednocześnie tak funkcjonalne, więc kamienny dywan sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie ogród ma być uporządkowanym miejscem rekreacyjnym, czymś w rodzaju poszerzonego tarasu. Kamienny dywan jest posadzką silnie ingerującą w strukturę ogrodu, co nie wszystkim może przypaść do gustu.

Kamienny dywan – opinie mogą być różne

Mimo tego, że nie jest to rozwiązanie dla każdego ogrodu, to trzeba mu oddać funkcjonalność i dużą efektywność. Kamienny dywan jest wykonywany z żywicy poliuretanowej, która jest odporna na promienie UV, oraz otoczaków marmurowych. Posadzkę tego typu instaluje się na podłożu cementowym bądź na podłożu z klińca mineralnego, jeśli chcemy uzyskać wodoprzepuszczalny chodnik. Sezon letni to dobry okres na przeprowadzenie takich prac w ogrodzie, a bogata dokumentacja, którą możemy znaleźć w Internecie, spokojnie pozwoli nam zdecydować, czy kamienny dywan jest rozwiązaniem odpowiednim dla nas. Wszelkie materiały potrzebne do jego zrealizowania znajdziemy w specjalistycznych sklepach z żywicą syntetyczną, np. w sklepie firmy Techniart, która sama produkuje żywicę od blisko 30 lat. 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz