Kredyt konsolidacyjny to wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z nadmiarem zobowiązań finansowych. Po skonsolidowaniu kilku długów, do spłaty pozostaje tylko jeden, nowy kredyt, który ma niższą ratę. Jednak czy jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy? Czy otrzymanie kredytu konsolidacyjnego jest trudne?
Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym dokładnie jest kredyt konsolidacyjny. Otóż jest to zobowiązanie kredytowe, którego wysokość odpowiada sumie wszystkich dotychczasowych zobowiązań kredytobiorcy. Środki pozyskane w taki sposób są przekazywane na spłatę wszystkich długów, które mają zostać skonsolidowane. W taki sposób można połączyć kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe oraz zadłużenia na karcie kredytowej.
Co więcej, dzięki konsolidacji zyskujemy niższą ratę, która jest dostosowana do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jak to możliwe? Okres kredytowania jest maksymalnie wydłużony, przez co comiesięczne raty są niższe. Niektóre banki umożliwiają swoim klientom wnioskowanie o dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego.
Czy trudno jest uzyskać kredyt konsolidacyjny?
Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny może nie być wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Zanim bank udzieli komukolwiek pieniędzy, dokładnie analizuje jego zdolność oraz historię kredytową. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka podjęcia nieudanej transakcji. Pracownicy banku z pewnością sprawdzą rejestr dłużników, BIK, wyciągi z konta bankowego oraz zaświadczenia o dochodach i warunkach zatrudnienia.
Trudne kredyty, to niekoniecznie konsolidacja, ponieważ jeśli ktoś ma umowę o prace, stałe dochody oraz dobrą zdolność kredytową, to ma duże szanse na otrzymanie takiego zobowiązania. Schody pojawiają się w momencie, gdy ktoś ma opóźnienia w spłacie rat oraz nie najlepszą zdolność kredytową. Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego może być trudne tylko w niektórych przypadkach. Wtedy warto poprosić o pomoc specjalistów https://habza.com.pl/trudne-kredyty/, którzy pomogą pozyskać Ci takie zobowiązanie.
Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?
Wydłużony czas kredytowania oznacza wyższe odsetki, a co za tym idzie wyższy koszt całkowity kredytu. Nie jest to więc rozwiązanie tańsze niż spłata wszystkich zobowiązań osobno, ale nie oznacza to, że taka decyzja nie jest opłacalna. Konsolidacja opłaca się z tego względu, że można odetchnąć od wysokich comiesięcznych rat oraz kilku wierzycieli.