Czy warto inwestować w domy kontenerowe? 


domy kontenerowe

Tanie, funkcjonalne i nowoczesne. Takie właśnie są domy kontenerowe. To rozwiązanie jeszcze nie jest w Polsce popularne, jednak są miejsca, w których domy kontenerowe https://boxtainer.pl/ nie są niczym nadzwyczajnym. Dużym popytem cieszą się na przykład w Skandynawii. Chociaż i u nas coraz więcej osób rozważa taką alternatywę. Czy warto inwestować w domy kontenerowe? 

Dom w kontenerze – jakie ma zalety?

Budowa murowanego domu to czasochłonny proces. Wymaga wielu nakładów finansowych, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania. Ponadto wybudowanie domu bez zaciągnięcia kredytu jest praktycznie niemożliwe. Dlatego dla wielu osób marzenie o własnych czterech kątach jest wyjątkowo odległe. Czy warto jednak rezygnować z marzeń? Absolutnie nie! Za to warto pomyśleć o realnych alternatywach. Jedną z nich są właśnie domy kontenerowe. 

Domy kontenerowe są dużo tańsze od tradycyjnych inwestycji. Nie wymagają fundamentów, a ich produkcja trwa zaledwie kilka miesięcy. W porównaniu do czasu, w jakim powstaje dom murowany, to bardzo krótki czas oczekiwania. Dlatego jest to dobra propozycja dla osób niecierpliwych, które nie mogą się już doczekać swoich własnych czterech kątów. Co ciekawe, postawienie domu kontenerowego jest także tańsze od kupna mieszkania w bloku. 

Jednak cena i szybki czas produkcji, to nie jedyne zalety domów modułowych. Dom w kontenerze jest mobilny i funkcjonalny. Jeden kontener może posłużyć nam za pełnoprawną kawalerkę. W środku zmieści się jeden pokój, łazienka oraz kuchnia. Jeżeli chcemy zapewnić sobie (i rodzinie) więcej miejsca, to wystarczy, że stworzymy konstrukcję z kilku kontenerów. Domy kontenerowe mogą mieć nawet dwa lub trzy piętra. Jednak w takim przypadku tracimy nieco na mobilności. Mniejsze domy kontenerowe możemy z łatwością przetransportować. Jeżeli nie czujemy się przywiązani do jednej lokalizacji i lubimy zmieniać miejsce zamieszkania, to dom kontenerowy jest idealnym rozwiązaniem.

Jak powstają domy kontenerowe? 

Dom kontenerowy to nic innego jak odpowiednio zaaranżowany kontener transportowy. Chociaż coraz więcej firm decyduje się na tworzenie projektów pod indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu rozwiązaniu możemy stworzyć oryginalne i dopasowane do naszych potrzeb lokum. Produkcja kontenera odbywa się w fabryce, następnie gotowy ‘box’ przewożony jest na miejsce docelowe. Tak samo w przypadku domów modułowych. Komponenty tworzone są w hali produkcyjnej i też tam są dostosowywane do potrzeb klienta. 

Konstrukcja domu kontenerowego wymaga ocieplenia ścian poprzez zastosowanie izolacji termicznej ścian oraz dachu. Następnie wykonuje się instalacje elektryczne oraz hydrauliczne. Domy kontenerowe w niczym nie odstają od tradycyjnych inwestycji. Oczywiście oprócz tego, że są mobilne. Z pomocą doświadczonej firmy możemy otrzymać dom kontenerowy wykończony ‘pod klucz’. To najwygodniejsza opcja, która pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Dzięki niej w niedługim czasie możemy być właścicielami własnych czterech kątów. 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz