Sznurek bawełniany – co można z niego zrobić? 


sznurek bawełniany

Rękodzieło w XXI wieku wraca na salony, a ręcznie robione przedmioty wysokiej jakości są bardzo pożądane na rynku. Podobnie jest z produktami wykonanymi ze sznurka bawełnianego. Materiał ten daje praktycznie nieograniczone możliwości, a sama w sobie bawełna posiada wiele cennych właściwości, które od dawna były chętnie wykorzystywane przez nasze babcie.

Eleganckie ozdoby i nie tylko

Ze sznurka bawełnianego możemy wykonać wiele eleganckich ozdób do domu, ale nie tylko. Ze sznurka bawełnianego kiedyś robiło się ciepłe, domowe kapcie na zimę, które były nie tylko mięciutkie, ale dawały również wiele ciepła. Można również sznurek bawełniany wykorzystać do ciepłych sweterków, ale także wykonać z niego sznurowaną torebkę/siatkę czy koszyczek. Kiedyś bardzo popularne było wykonywanie ze sznurka bawełnianego wyposażenia wnętrz – dywanu, pufy, podkładek czy pokrowców, co dzisiaj wraca do mody i staje się coraz popularniejsze.

Prawda jest taka, że kreatywność ludzka nie zna granic, a sznurek bawełniany jest tak uniwersalnym materiałem, że nic nas nie ogranicza i możemy z niego zrobić naprawdę wiele rzeczy. Co bardzo ważne to fakt, że sznurek bawełniany może występować w dowolnej kolorystyce, co ma szczególne znaczenie przede wszystkim przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju ozdób domowych.

Zalety wykorzystania sznurka bawełnianego

Sznurek bawełniany ma wiele zalet, którym właśnie zawdzięcza swoją popularność:

  • Bawełna to materiał ciepły, dlatego właśnie ze sznurka bawełnianego robi się ciepłe, zimowe kapcie i swetry.
  • Sznurek bawełniany jest bardzo delikatny w dotyku i wydaje się puszysty, dzięki czemu jest to świetny sposób na odmienienie zimnych, surowych wnętrz.
  • Sznurek bawełniany jest powtarzalny, więc bez problemu możemy wykonać kilka podobnych sobie rzeczy, co świetnie będzie razem współgrać w pomieszczeniu.
  • Sznurek bawełniany jest bardzo sprężysty i wytrzymały, więc wyroby ze sznurka bawełnianego są trwałe i długowieczne. To właśnie dlatego na strychach naszych dziadków nadal znajdujemy często niezniszczone, stare kapcie i swetry.
  • Sznurki bawełniane występują w wielu kolorach – bez większego kłopotu w ofercie najlepszych producentów znajdziemy co najmniej 40 różnych wersji kolorystycznych, dzięki czemu możemy wykonać praktycznie dowolne ozdoby do wnętrz i łączyć najróżniejsze kolory ze sobą.
  • Sznurek bawełniany jest gruby, co powoduje, że robótki ręczne przy wykorzystaniu właśnie sznurka bawełnianego nie trwają długo i jesteśmy w stanie wydajnie pracować i w ciągu dnia wykonać naprawdę sporo ozdób. Nie tracimy jednak na estetyce, ponieważ wyroby ręczne ze sznurka bawełnianego wyglądają świetnie, domowo i dają pewnego rodzaju ciepła i przytulności w pomieszczeniach.
  • Niska cena w połączeniu z wydajnością pozwala na ekonomiczną pracę. Wystarczy powiedzieć, że z jednego sznurka bawełnianego (długość około 100 metrów bieżących), możemy zrobić dywanik bawełniany o wymiarach 40 x 40 centymetrów, którego koszt nie przekroczy 15-20 złotych. Wydaje się bardzo tanio i tak rzeczywiście jest.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz