Łódź produkowana „na wymiar” – dlaczego warto?


Łódź produkowana „na wymiar”

Można w Polsce znaleźć producentów łodzi, którzy wykonują jednostki wodne zgodnie z poleceniami klientów. To ciekawa alternatywa do zakupu łodzi używanej lub łodzi co prawda nowej, ale wyprodukowanej bez ustalenia z klientem jego wymagań.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na łódź szytą „na wymiar”? Kto korzysta z takich rozwiązań i jakie są ich największe zalety? Na wszystkie te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej. Zapraszamy!

Produkcja „na wymiar” sprawia, że łódź jest maksymalnie zoptymalizowana

Tacy renomowani, doświadczeni producenci łodzi, jak marim.com.pl, oferują łodzie dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. W praktyce oznacza to, że nie powinniśmy być rozczarowani zarówno samą jednostką, jak i znajdującym się na pokładzie osprzętem. W przypadku kupna łodzi gotowej, czy to używanej, czy nowej, rzadko kiedy absolutnie wszystko będzie nam się podobało, więc prawdopodobnie będziemy musieli iść na pewne kompromisy.

Co bardzo ważne, łódź można zamówić od razu z pełnym wyposażeniem, dzięki czemu jest gotowa do wyruszenia w rejs praktycznie od razu po jej odebraniu. Długość łodzi, zastosowane materiały, ilość i rodzaj silników – to tylko kilka kwestii, w przypadku których klienci mają sporą dowolność. Do każdej jednostki pływającej można dobrać odpowiedniej mocy silnik zaburtowy lub wewnętrzny. Producent łodzi w specyfikacji podaje minimalną i maksymalną moc silnika. Są to wytyczne, którym powinniśmy zaufać.  Minimalna moc silnika zapewnia komfort, a maksymalna moc gwarantuje bezpieczne pływanie.

Oczywiście, doświadczeni eksperci zawsze są skłonni pomóc i doradzić, jeśli ktoś na przykład dopiero zaczyna swoją przygodę z żeglarstwem i nie wie, jak dobrać poszczególne elementy łodzi, aby całość okazała się optymalna do wybranego zastosowania.

Wśród najpopularniejszych zastosowań łodzi można wyróżnić hobbystyczne takie jak: wędkarstwo i  żeglarstwo lub profesjonalne takie jak ratownictwo wodne oraz rybactwo.

Bardzo często łodzie zamawiają służby ratownicze, które podejmują działania na wodzie. Mowa tu przede wszystkim o Policji i Straży Pożarnej, a także o WOPR. W ich przypadku szczególnie ważne są pewne dodatkowe, indywidualnie dopasowane elementy, których nie można uświadczyć w łodziach używanych czy takich, które nie są produkowane „na wymiar”.

Trzeba dobrze dobrać producenta łodzi

Jeśli dobrze dobierzemy producenta naszej łodzi, ostateczny wynik prac powinien cechować się wysoką jakością i maksymalnym bezpieczeństwem. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy warto danej firmie zaufać, dobrym rozwiązaniem może być chociażby obejrzenie zdjęć z dotychczasowych realizacji, które często są dostępne na stronach internetowych takich przedsiębiorstw. Można, a nawet trzeba poprosić o referencje dotychczasowych klientów.

Warto także rzucić okiem na opinie klientów, do których już trafiła taka spersonalizowana łódź. Dostępne są zazwyczaj m.in. w mediach społecznościowych i na stronie internetowej samej firmy. Można się z nich potencjalnie dowiedzieć bardzo wiele cennych informacji.

 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz