Koszula męska – modowy ideał sprawdzający się na różne okazje


koszula męska

W garderobie eleganckiego i dbającego o swój wygląd mężczyzny nie może zabraknąć koszul, w których będzie mógł się on pojawiać na różnych uroczystościach, czy mniej formalnych spotkaniach. Jest to niejako podstawa wielu stylizacji, która pozwala podnieść jego aparycję. Wbrew pozorom koszula męska w mniejszym lub większym stopniu umożliwia wyeksponowanie wysportowanej i smukłej sylwetki, jak i również ukrycie niewielkiego brzuszka, czy innych defektów ciała. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Jakie koszule męskie są modne w tym sezonie? Sprawdzamy!

Prawidłowy wybór koszuli męskiej – na co zwracać uwagę?

Wbrew pozorom wybór odpowiednio dopasowanej koszuli męskiej nie zawsze jest taki prosty. O ile kupujemy ją w sklepie stacjonarnym, o tyle mamy jeszcze łatwiej. Nie oznacza to jednak, że odzieżowe zakupy w sieci uniemożliwiają Ci kupienie idealnie leżącej na Tobie koszuli. Wystarczy dokładnie zmierzyć swoje ciało i zapoznać się z tabelą dostępnych rozmiarów dla danego sklepu. Dotyczą one najczęściej:

  • rozmiaru kołnierzyka, czyli obwodu szyi – dobrze, aby kołnierzyk nie był zbyt ciasny. Idealnie będzie, jeśli po zapięciu ostatniego guzika koszuli pozostanie 1-2 cm luzu, tak abyś swobodnie mógł włożyć pomiędzy kołnierzyk, a szyję dwa palce;
  • długości rękawów – nie mogą być one ani za krótkie, ani zbyt długie;
  • obwodu klatki piersiowej – po zapięciu guzików koszula nie może Cię opinać. Jeśli przy głębokim wdechu guziki koszuli się rozchodzą, to ewidentnie jest za mały rozmiar;
  • długości samej koszuli, która podobnie jak rękawy nie może być zbyt krótka ani zbyt długa;
  • fason – wbrew pozorom odgrywa on ważną rolę. Krój koszuli może ściśle przylegać do ciała lub wręcz przeciwnie. Wybór odpowiedniego fasonu jest jednak uzależniony od Twojej sylwetki. Przylegająca do ciała koszula najlepiej prezentuje się na wysportowanej i muskularnej sylwetce. Natomiast klasyczna, nieco luźna koszula to idealne rozwiązanie dla mężczyzn z brzuszkiem.

Koszula męska – fasony dostępne w sprzedaży

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje koszul. Różnią się one nie tylko rozmiarem, kolorem, a w niektórych przypadkach także wzorem, lecz także fasonem. Najpopularniejsze koszule męskie to koszule klasyczne, casualowe, a także w wersji slim, które przylegają do ciała. Oprócz tego rodzaju koszul w wielu sklepach kupić można również męskie koszule sportowe, koszule regular i oczywiście ślubne.

Wybór odpowiedniej koszuli nie powinien być jednak podyktowany wyłącznie modą. Owszem kwestia ta jest ważna, ale najważniejsze jest jednak to, abyś dobrze czuł się w koszuli. Nie powinna ona krępować twoich ruchów. Ważny jest tu również kolor – z reguły mężczyźni wybierają klasyczne białe koszule lub te w odcieniach błękitu. Nieco odważniejsi panowie stawiają na róż lub inne kolory. Ich wybór zależny jest więc od gustu oraz okazji.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz