Obiekt handlowy czy hala magazynowa? Budowa konstrukcji stalowych


budowa konstrukcji stalowych

Ceglane hale i magazyny powoli odchodzą w niepamięć. Stare budynki nie zawsze opłaca się remontować, a nowych po prostu się nie stawia. Dlaczego? Są droższe, a ich konstrukcja zajmuje więcej czasu. Z tego właśnie względu coraz popularniejsze stają się konstrukcje stalowe. Zobacz jak powstaje budowa konstrukcji stalowych i jakie są ich zalety. 

Zalety konstrukcji stalowych

Największą zaletą konstrukcji stalowych jest ich wszechstronność. Nie mają pojedynczego zastosowania, a to do czego zostaną przeznaczone zależy tylko od  przedsiębiorcy. Konstrukcje stalowe są bazą do stworzenia magazynów zarówno przemysłowych, jak i spożywczych. Można wykorzystać je do zrobienia chłodni albo hali produkcyjnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby konstrukcję stalową przekształcić w przechowalnię samochodów lub samolotów lub stworzyć w niej warsztat. 

Konstrukcje stalowe bardzo często wykorzystywane są nie tylko jako przechowalnie, ale także jako sortownie. Mogą posłużyć również jako obiekty inwentarskie. Wszechstronność zastosowania konstrukcji stalowych przekłada się na ich popularność. Jednak to nie jedyna zaleta. Budowa konstrukcji stalowych jest stosunkowo szybkim procesem. W dodatku tańszym w porównaniu do tradycyjnych magazynów. 

Czy konstrukcje stalowe są wytrzymałe? 

Ta zaleta konstrukcji stalowych wymaga osobnego paragrafu. Konstrukcje stalowe należą do najwytrzymalszych obiektów. W dodatku są sprężyste, dzięki czemu mogą wytrzymać większe obciążenie. Kiedy konstrukcje stalowe są najkorzystniejsze? Budowa konstrukcji stalowych najlepiej sprawdza się w przypadku obiektów wysokich, smukłych i szeroko rozpiętych. Świetnie nadadzą się także w przypadku budowli, które mają być przenoszone, np. w trakcie użytkowania. 

Konstrukcje stalowe można bardzo szybko oddać do użytku. Od razu po zakończeniu budowy konstrukcja stalowa może udźwignąć maksymalne obciążenie. Co ważniejsze konstrukcje stalowe są odporne na różne warunki atmosferyczne. Nie straszne im upały i mrozy, a tym bardziej ulewne deszcze lub wichury. Dlatego też konstrukcje stalowe stały się podstawą budownictwa przemysłowego.

Czy konstrukcje stalowe mają wady? 

Mimo wielu zalet konstrukcje stalowe mają jedną małą wadę. Stal ma to do siebie, że z czasem ulega korozji. Żeby konstrukcja stalowa nie została pokryta rdzą trzeba zadbać o jej prawidłową konserwację. Jednak jedna wada w porównaniu do większości zalet nie zaburza wartości i opłacalności konstrukcji stalowych.  

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz