Żaluzje – alternatywa dla rolet w salonie i nie tylko


żaluzje zamiast rolet

Wybierając osłony okienne często stajemy przed dylematem wyboru pomiędzy roletami, a żaluzjami. Zadajemy sobie przy tym pytanie: Co lepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu i podniesie jego atrakcyjność? Trafny wybór opiera się zatem na dopasowaniu do charakteru pomieszczenia, w których chcemy takową osłonę zamontować. Jeśli zatem zależy nam na praktyczności i prostocie – dużo lepiej jest zainwestować w żaluzje. Wbrew pozorom taka osłona wcale nie musi być ciężka i przytłaczać okolicy naszego okna.

Żaluzje w domu – w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej?

Żaluzje – zaraz obok rolet – to najchętniej wybierane osłony okienne w naszych domach oraz mieszkaniach. Podnoszą one ogólną estetykę naszych wnętrz, a także osłaniają przed kłującym po oczach słońcem lub wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Żaluzje możemy powiesić na różne sposoby w niemal każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się one doskonale w przypadku prostego salonu, jak również funkcjonalnej kuchni. Oczywiście nie będą one aż tak ozdobne dla naszego jak rolety, jednak nadrabiają tą niewielką wadę swoją praktycznością. To właśnie dlatego żaluzje są najczęściej wybierane do pomieszczeń o surowym i prostym wyglądzie. Klasyczne żaluzje sprawdzą się zatem nie tylko w naszej prywatnej przestrzeni domowej, ale także w biurach. Dostępność w wielu wariantach kolorystycznych pozwala na idealne dopasowanie drewnianych żaluzji do stylistyki danego wnętrza.

Żaluzje drewniane oraz bambusowe działają dokładnie w ten sam sposób co ich aluminiowe odpowiedniki. Co więcej – wyglądają od nich o wiele lepiej, a przy tym nie nagrzewają się aż tak od gorących promieni słonecznych. Dzięki temu w naszym pomieszczeniu dotkliwy upał za oknem nie daje się nam aż tak we znaki. Oprócz tego żaluzje drewniane oraz bambusowe są produktem dużo bardziej ekologicznym, ponieważ są one wytwarzane z tworzyw naturalnego pochodzenia. To sprawia, że są one coraz chętniej wybierane do salonów sypialni, a także przestrzeni biurowych w naszych firmach.

Gdzie najlepiej jest kupić żaluzje?

Podczas poszukiwania wymarzonych żaluzji do wnętrza naszego domu warto pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie. Żaluzje najlepiej jest kupić od sprawdzonych producentów w zaufanym sklepie. Właśnie takim jest internetowy sklep E-rzymskie https://e-rzymskie.pl/, w którym możliwe jest zakupienie żaluzji do każdego wymiaru okna. Oprócz tego mamy możliwość wyboru tworzywa, z którego zostanie wykonana nasza żaluzja – może być ona drewniana, albo bambusowa. Takie ekologiczne tworzywa dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu bez większego trudu dopasujemy je do swojego wnętrza.

Stylowe żaluzje możemy montować na wiele sposób. Zarówno do ściany, jak i do sufitu. Nieco inną alternatywą jest uczepienie drewnianej bądź bambusowej żaluzji do skrzydła okiennego, światła szyby lub we wnęce okiennej. Miejsce montażu żaluzji zależne jest od budowy naszego okna, jego lokalizacji oraz naszych upodobań. W przypadku wątpliwości możemy zawsze skontaktować się z pracownikiem takiego sklepu, który będzie służył nam dobrą radą.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz