Myślisz o założeniu fotowoltaiki? Dowiedz się, jak łatwo sprawdzić, czy to się opłaca!


kalkulator instalacji fotowoltaicznych

W ostatnich latach wzrosła nasza świadomość związana z koniecznością wykorzystywania dostępnych i naturalnych źródeł, dzięki którym możemy wytwarzać energię. W tej kwestii najczęściej sprawdza się fotowoltaika, która pozwala przetworzyć światło słoneczne na energię elektryczną. Dzięki wykorzystaniu tzw. zjawiska fotowoltaicznego możliwe jest uzyskanie z promieniowania słonecznego prądu elektrycznego niezbędnego do działania wielu urządzeń.

Co warto wiedzieć o fotowoltaice? Dlaczego warto w nią zainwestować? I czy popularny w ostatnim czasie kalkulator instalacji fotowoltaicznej faktycznie pozwala wstępnie oszacować koszty jej założenia? Sprawdzamy!

Dlaczego fotowoltaika stała się tak popularna?

Rosnące ceny prądu zmuszają coraz więcej osób do poszukiwania alternatywnych źródeł energii, które pozwolą znaleźć dodatkowe oszczędności. Największe zainteresowanie dotyczy inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE), które wykorzystują energię słoneczną, wiatr, czy wodę. Od wiosny bieżącego roku popularnością cieszy się  zwłaszcza fotowoltaika, na którą w tym roku można jeszcze uzyskać dotacje od rządu.

Wnioski o rządową dopłatę do fotowoltaiki w ramach programu „Mój Prąd” można składać do 22 grudnia 2022 roku. Warto przy tym pamiętać, że program może zostać przedłużony lub zakończony wcześniej na skutek wyczerpania środków alokacji. Jeśli więc planujesz założenie fotowoltaiki i chcesz otrzymać dotację, to nie powinieneś zwlekać. Otrzymać można niemałą kwotę, bo nawet 20 500 zł.

Wpływ na popularność fotowoltaiki ma także większa świadomość społeczeństwa dotycząca naszego wpływu na przyszłość życia na Ziemi. Obecnie fotowoltaika, która zalicza się do odnawialnych źródeł energii, to dobra alternatywa, sprzyjająca środowisku.

Czy fotowoltaika się opłaca? Kalkulator instalacji fotowoltaicznej pomoże Ci to obliczyć

Instalacja paneli fotowoltaicznych umożliwia redukcję kosztów przeznaczonych na energię elektryczną. Rozwiązanie daje również możliwość pozyskania darmowej energii. W zależności od zastosowanych paneli, czy innych parametrów, koszty montażu mogą być jednak różne. W ich wstępnym wyliczeniu pomoże Ci kalkulator instalacji fotowoltaicznej od Fronius, który uwzględnia różne czynniki wpływające na ostateczny koszt całej instalacji. Przykładowy kalkulator instalacji fotowoltaicznej pozwala samodzielnie stworzyć konfigurację zużycia energii, która uwzględnia m.in.:

  • rodzaj instalacji elektrycznej budynku;
  • liczbę osób w nim przebywających;
  • źródła energii do podgrzewania wody;
  • główne źródło ogrzewania domu.

Po uzupełnieniu wszystkich danych możesz przesłać gotową konfigurację drogą elektroniczną i uzyskać propozycję ofert instalacji. Profesjonalny kalkulator PV pozwoli samodzielnie wykonać dokładną analizę opłacalności inwestycji. Co więcej, kalkulator pozwoli poznać wstępne zwroty i oszczędności, które możesz uzyskać w ciągu najbliższych lat.

Kalkulator instalacji fotowoltaicznych pomoże Ci również dobrać właściwą technologię, która stanie się optymalnym rozwiązaniem dla Twojego domu. Możesz dowiedzieć się wielu praktycznych i użytecznych rzeczy o zaproponowanych modułach – zwłaszcza ich parametrów, które ułatwią ostateczny wybór.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz