Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet?


na co zwrocic uwage przy wyborze

Wewnętrzne rolety cieszą się coraz większą popularnością. Dziś spotkać można się z ich zastosowaniem w większości domów. Wynika to głównie z tego, że rolety są bardzo praktyczne, a poza tym ich zakup nie jest drogi. Co ważne, nie tylko skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, ale również pełnią w pomieszczeniach funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępne są oczywiście różne rodzaje rolet. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Ochrona przed słońcem

Zadaniem rolet jest przede wszystkim skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi. Dlatego przy ich wyborze uwagę zwrócić należy na stopień nasłonecznienia okien. Jeśli ich nasłonecznienie jest dość duże, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie wybór rolet, które posiadają funkcję zaciemnienia w 100%. Takie rolety nie przepuszczają światła do wnętrza pomieszczenia. To dobrym wybór zwłaszcza w przypadku sypialni. O poranku zapewniają one odpowiedni komfort. Dzięki nim mocne promienie słońca nie będą rano budzić. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również rolety z regulacją dopływu światła. Często takie rolety nazywa się roletami “dzień noc”. Charakteryzują się one możliwością przesuwania tkanin w taki sposób, aby można było dopasować stopień przepuszczania światła do indywidualnych potrzeb.

Dopasowanie rolet do okien

Rolety muszą dopasowane do okien. Dlatego ważne jest, aby przed ich zakupem dokładnie zmierzyć okna. Jeśli posiada się okna o dość nietypowym wymiarze, to zawsze istnieje możliwość zamówienia rolet na wymiar. Będzie się miało wówczas pewność, że będą one pasować. Dotyczy to także okien dachowych. Wszystko to sprawia, że montaż rolet możliwy jest niezależnie od tego, jaki typ okien się posiada. Pamiętać jednak trzeba o wykonaniu precyzyjnych pomiarów.

Montaż rolet

Wybierając rolety do domu, uwagę zwrócić należy na sposób ich montażu. Rolety mogą być zamontowane w sposób bezinwazyjny lub inwazyjny. W przypadku montażu bezinwazyjnego nie dochodzi naruszenia konstrukcji ramy okiennej. Do zamocowania rolet wykorzystuje się specjalne zaczepy, które przymocowane są do ramy. Nie ma tu potrzeby wykonywania żadnych wierceń otworów. Jeśli chodzi o montaż inwazyjny, to w tym przypadku konieczna jest ingerencja w strukturę ramy okiennej. Takie rozwiązanie ma jednak swoje zalety. Mowa tu o zastosowaniu mechanizmu pozwalającego na swobodne rozwijanie i zwijanie rolety bez problemów związanych z przesuwaniem się tkaniny.

Zastosowana tkanina

Jak wspomniano na początku, rolety pełnią również funkcję dekoracyjną. Dlatego istotny jest wybór odpowiedniej tkaniny. Kupując rolety w Grudziądzu, wybór pod tym kątem jest bardzo szeroki. W pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym dobrze sprawdzą się rolety rzymskie z organzy. To przezroczysta i delikatna tkanina, której zaletą jest to, iż układa się w równe fałdy. Dobrym rozwiązaniem będzie także zastosowanie rolet z tkaniny plisowanej. Pozwalają one na regulację zarówno z góry, jak i z dołu. Jeśli chodzi o kolor i wzór rolet, to powinien być on dostosowany to wystroju pomieszczenia. Dzięki temu aranżacja stanowić będzie spójną całość.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz