Jak zaaranżować okno? Firany gotowe i zasłony, które warto wybrać


Jak zaaranżować okno

Okno jest często głównym elementem danego pomieszczenia. Znajduje się na najbardziej zauważalnej ścianie; zazwyczaj w jej centrum. Jest tą rzeczą, która jako pierwsza przykuwa wzrok naszych gości, dlatego równocześnie najbardziej wpływa na to, jak dane pomieszczenie będzie odbierane. Odpowiednio dobrane gotowe firany i zasłony pozwalają na efektywne odmienienie charakteru wystroju całego pomieszczenia.

Firany i gotowe zasłony pomysłem na optycznie ocieplenie pomieszczenia

Aranżując okno w sypialni czy salonie, dobrze jest najpierw ustalić jaki styl pomieszczenia będziemy chcieli osiągnąć. Jeśli zależy nam na przytulnym i nowoczesnym wnętrzu, to zamiast zimnych plastikowych żaluzji czy rolet lepiej będzie wybrać delikatną firanę i zasłonę. Na rynku obecnie mamy ogromny wybór różnych modeli, dlatego nawet jeśli firanki kojarzą nam się z tradycyjnym stylem, to warto się rozejrzeć, bo jest bardzo wiele propozycji o nowoczesnym charakterze.

Firany gotowe

Jednokolorowe firany gotowe do salonu

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się jednokolorowe firany. Co ważniejsze, bardzo modne są te, które nie są w klasycznym białym kolorze. Pudrowe odcienie różu czy błękitu pięknie prezentują się nie tylko w kobiecych wnętrzach.

Do jednokolorowej firany dobrze jest dobrać zasłonę zdobioną jakąkolwiek grafiką, ponieważ w ten sposób uzyskujemy przemyślaną i spójną kompozycję. Wielu projektantów wnętrz decyduje się właśnie na takie połączenie, ponieważ tworzy ono efekt niezwykle elegancji i ponadczasowy. Dodatkowo zasłony ozdobione np. motywem kwiatowych ornamentów pięknie komponują się z innymi elementami wystroju, jak np. poduszki, narzuty czy żywe rośliny w ozdobnych donicach. Jednokolorowe firany wykonane z dobrych gatunkowo materiałów powinny być też łatwe do utrzymania w czystości i bardzo podatne na prasowanie.

Nowoczesne firany na przelotkach są też wyjątkowo proste w instalacji. Wystarczy umieścić je na karniszu i odpowiednio ustawić, aby uzyskać efekt estetycznych marszczeń. Takie firany są też bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli sam karnisz ma również stanowić element dekoracyjny w danym pomieszczeniu.

Zakup nowej gotowej firany i zasłony to prosty i tani sposób na odmianę wyglądu pokoju. Warto się na niego zdecydować, jeśli zależy nam na odświeżeniu pomieszczenia lub nawet całkowitej zmianie jego stylu. Dzięki odpowiednio zaaranżowanym oknie można uzyskać zaskakujący efekt, które na pewno nie pozostanie niezauważony przez naszych gości.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz