Jak funkcjonować, kiedy kuchnia jest w trakcie remontu?


Jak funkcjonować, kiedy kuchnia jest w trakcie remontu?

Niezależnie od tego, jak często gotować lub rozrywki, kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w każdym domu. To sprawia, że jest to jeden z najbardziej stresujących pokoi do remontu, zwłaszcza gdy nadal mieszka w nieruchomości. Rzeczywistością każdej renowacji kuchni jest to, że nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, nie ma sposobu, aby uniknąć co najmniej kilku niedogodności. Arkusze i pokrycia ochronne na wszystko? Nie ma zlewu lub zmywarki do czyszczenia? Brak kuchenki lub miejsca do przygotowywania jedzenia? Nie rozpaczaj, ten blog pokaże, że możesz przezwyciężyć te tymczasowe problemy dzięki sprytnemu przygotowaniu.

Poniżej znajdziesz przetestowane wskazówki dotyczące życia w domu podczas remontu kuchni.

Spakuj wszystko, czego nie potrzebujesz

W pewnym momencie remontu, znajdziesz się bez zwykłej przestrzeni magazynowej, co istotne, aby spakować wszystko, czego nie potrzebujesz. Planowanie przechowywania pomoże Ci zmniejszyć bałagan i zrobić miejsce dla nowej kuchni i różnych dostaw materiałów budowlanych wymaganych. Podczas pakowania, ważne jest, aby myśleć o swojej cotygodniowej rutyny, co używasz do codziennego przygotowania posiłków i co będzie jeść podczas remontu. Spakuj wszystkie przedmioty, których nie używasz na co dzień, skupiając się na czystych podstawach. Pamiętaj, że to tylko tymczasowe, wkrótce będziesz rozpakowywać swoje cenne przedmioty w swojej pięknej nowej kuchni.

Pozbądź się wszelkich nieużywanych urządzeń kuchennych, przyborów i żywności, które przeszły datę ważności – jest to idealny czas, aby pozbyć się bałaganu. Nie tylko sprawi to, że remont będzie łatwiejszy, ale także pomoże Ci zapewnić, że Twoja nowa kuchnia jest zorganizowana. Spróbuj przenieść te elementy do obszaru całkowicie usunięte z kuchni, gdzie mogą one pozostać na czas remontu z minimalnym zakłóceniem do codziennego życia do tego czasu.

Przenieść swoje stare urządzenia

Czy masz zamiar stracić kuchenkę i / lub lodówkę dla niektórych lub większości czasu remontu? Jeśli masz miejsce, to świetny sposób, aby zminimalizować wpływ remontu kuchni jest przenieść swoje podstawowe urządzenia do innego pokoju, aby stworzyć tymczasową kuchnię. Jeśli remontujesz kuchnię jako część rozszerzenia, może być bez kuchni przez dłuższy czas. Poprzez przeniesienie urządzeń, takich jak lodówki, zamrażarki, piekarniki i płyty grzewcze, można nadal żyć w nieruchomości z niektórych dostosowań do zwykłej rutyny. Podczas planowania projektu, poproś projektanta o radę, gdzie można przenieść urządzenia w międzyczasie. Będziesz potrzebował bezpiecznego sposobu do gotowania lub odgrzewania żywności, takich jak mikrofalówka lub wolnowar i lodówka do przechowywania żywności przy minimum.

Stwórz tymczasowe miejsce do przygotowywania jedzenia

W zależności od projektu i na jakim etapie jesteś, możesz wykorzystać nową przestrzeń kuchenną z tymczasowymi szafkami lub blatami. Znajdź ładny solidny stół i umieść go w miejscu, w którym będziesz szczęśliwa gotując, najlepiej przy ścianie z dostępem do źródła zasilania dla tymczasowej płyty grzewczej lub wolnowaru.

Zrób plan dla swoich posiłków

Jest to dość bezpieczne, aby powiedzieć, że remont kuchni nie jest czas dla smakoszy posiłków. Pomyśl o szybkich i prostych posiłkach, które mogą być gotowane z minimalnej ilości naczyń i składników. Istnieje wiele fantastycznych książek kucharskich, które oferują proste przepisy, które wymagają niewiele sprzętu i minimalnych składników.

Mikrofalówka jest zdrowsza niż myślisz

Niezależnie od tego, co sądzisz o mikrofalowym jedzeniu, mikrofalówka jest twoim przyjacielem podczas remontu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, mikrofalówka zachowuje więcej składników odżywczych niż tradycyjne metody gotowania, takie jak gotowanie czy pieczenie.

Zmywanie naczyń

Funkcjonowanie bez zlewu podczas remontu może sprawić, że proste rzeczy staną się trudne. Dobrą rzeczą jest to, że jeśli zastosowałaś się do powyższych kroków, to już pomogło Ci to zminimalizować zmywanie, które tworzysz. W zależności od wyposażenia łazienki, wanna ma wystarczająco dużo miejsca, aby umyć naczynia. Jeśli nie masz wanny lub wystarczająco dużego zlewu, zaleca się dwa duże plastikowe pojemniki do przechowywania, jeden do zmywania, a drugi do spuszczania wody. Nie ulega wątpliwości, że brak zlewu utrudnia życie, więc najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o zmywaniu naczyń podczas gotowania.

Zapoznaj się z harmonogramem projektu

Chociaż istnieje kilka świetnych wskazówek, aby zminimalizować dyskomfort podczas życia w renowacji, nie da się uniknąć zakłóceń całkowicie. Kluczem do uczynienia procesu tak łatwym, jak to tylko możliwe jest jasne komunikowanie się z wykonawcami i zapoznać się z osią czasu projektu.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz