Izolacja dachów


Izolacja dachów

Dzięki wysokiej adhezji (przyczepności) pianki poliuretanowej do podłoża, natrysk można wykonywać bezpośrednio na powierzchnie wykonane z takich materiałów jak: Blacha trapezowa, papa, eternit, eurofala, beton, drewno, płyta osb i inne.

Przed przystąpieniem do izolowania dachu, należy przeprowadzić inspekcję i podjąć odpowiednie czynności przygotowawcze. Przygotowanie powierzchni, polega na oczyszczeniu naniesionego pyłu, usunięciu porastającego mchu czy luźnych kawałków pokrycia dachowego oraz innych czynników mogących mieć wpływ na osłabienie przyczepności pianki poliuretanowej do powierzchni izolowanej. Należy również przeprowadzić czyszczenie czy udrożnienie spustów wodnych oraz zabezpieczenie świetlików dachowych, kominów i innych elementów infrastruktury folią ochronną. Po wykonaniu natrysku pianki poliuretanowej, wykonywana jest warstwa ochronna przeciw promieniowaniu (UV) z farby (dwukrotne malowanie) lub natrysk dodatkowej powłoki hydroizolacyjnej z elastomeru polimocznikowego.

Powłoka elastomerowa posiada dodatkowe cechy, jedną z nich jest wysoka trwałość i wytrzymałość na rozciąganie, dzięki czemu jest niezwykle odporna na działanie czynników mechanicznych. Kolejną ważną cechą jest bardzo wysoka odporność na działanie wielu czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, opady atmosferyczne i inne, co przekłada się na bardzo długi okres wytrzymałości.

Warto również nadmienić, że przy wykonywaniu izolacji z pianki poliuretanowej, odchodzą koszty związane z demontażem i utylizacją starego pokrycia dachowego. Poliuretan natryskuje się bezpośrednio na stare pokrycie dachowe po uprzednim przygotowaniu powierzchni. Tak wykonana powłoka termo i hydro izolacyjna nie posiada łączeń jest jedną monolityczną barierą dla wody czy innych czynników zewnętrznych. Bardzo ważną zaletą poliuretanu jest to, że nawet przy miejscowym uszkodzeniu mechanicznym powłoki nie dochodzi do przeciekania dachu.

Izolacja dachu

Szybkość aplikacji pianki poliuretanowej sięgająca do 1000 mkw. dziennie pozwala na wysoką wydajność prac izolacyjnych w porównaniu z innymi systemami.

Z powodu ogromnych powierzchni tego typu obiektów, koszty wytworzenia ciepła są niezwykle wysokie. Pianka poliuretanowa skutecznie obniża koszty ogrzewania obiektów wielkopowierzchniowych. Inwestycje izolacyjne sprawiające wrażenie kosztownych z reguły amortyzują się w okresie krótszym niż 10 lat a rosnące ceny energii, dodatkowo okres ten skracają.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz