Granit – idealny materiał na schody?


Granit – idealny materiał na schody?

Schody to jeden z tych elementów, które staramy się zrobić raz, a dobrze, i nieważne czy chodzi tutaj o dom jednorodzinny, czy budynek użytkowy. W przypadku schodów liczy się uniwersalny wygląd, trwałość i brak uciążliwości, jeżeli chodzi o czyszczenie oraz pielęgnacje. Czy istnieje jakiś materiał, który może spełnić wszystkie te wymagania? Okazuje się, że tak, a jest nim – granit!

Dlaczego właśnie granit?

Granit to znany od wieków i ceniony kamień naturalny. Jego popularność wynika głównie z tego, że stanowi trwały i estetyczny materiał wykończeniowy, wyróżniając się przede wszystkim dużą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Granit ma jeszcze jedną ważną zaletę – idealnie odnajduje się jako materiał dekoracyjny, przy jego pomocy można wykonać naprawdę interesujące i eleganckie kompozycje. Doskonale sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu bywa także wybierany jako materiał na wykonanie schodów. Aktualnie na rynku asortyment granitów jest bardzo szeroki i praktycznie każdy inwestor ma szansę znaleźć coś, co odpowiada jego gustom. Granity dostępne są nie tylko w odcieniach szarości, wiele osób decyduje się np. na wybór granitu wyróżniającego się oryginalnym złotym blaskiem, który sprawdza się m. in. w klasycznych wnętrzach. Wszystkim znany i chyba wciąż najbardziej popularny szary kolor, świetnie odnajduje się natomiast we wnętrach nowoczesnych i minimalistycznych, podkreślając ich surowy charakter.

Zalety schodów z granitu

Tak jak zostało to już powiedziane na samym początku, schody wykonujemy raz na wiele lat, czasem zdarza się nawet, tak, że raz na całe życie. Trudno się, więc dziwić, że w przypadku klatek schodowych stawia się przede wszystkim na ich trwałość – granit sprawdza się tutaj doskonale. Granitowe schody odporne są na większość zagrażających im czynników, mowa tutaj m. in. o obciążeniach czy uszkodzeniach mechanicznych. Dzięki temu, że kamień ten można łatwo obrabiać, nie ma problemu z tym, aby uzyskać różne kształty stopni, co docenią osoby lubiące oryginalne i wyjątkowe rozwiązania.

Nie można również zapominać o tym, że schody granitowe są łatwe w pielęgnacji, dzięki temu, że są gładkie i nienasiąkliwe, wystarczy je jedynie przetrzeć mokrą ścierką czy użyć myjki parowej – daje im to ogromną przewagę nad o wiele bardziej wymagającymi schodami drewnianymi.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy schody granitowe to dobry wybór, spójrz na ich wygląd – efektowny, a zarazem elegancki i nienarzucający konkretnego stylu. Biorąc to wszystko pod uwagę trudno się dziwić, że granitowe schody są coraz chętniej wybierane zarówno przez dużych inwestorów, jak i osoby urządzające swój własny dom jednorodzinny.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz