Okna drewniane kontra plastikowe – które są lepsze?


okna pcv wieliczka

Wybór okien, to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych możliwości. Do jednych z najpopularniejszych rodzai można zaliczyć okna plastikowe, czyli inaczej okna PCV i okna drewniane. Oba te rozwiązania mają zarówno swoje plusy, jak i minusy, o których warto pamiętać, podejmując ostateczną decyzję. Jednak pojawia się pytanie, czy może, konkretny typ okna będzie najlepszy w każdej sytuacji? Wybrać okna plastikowe czy może drewniane? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Okna drewniane czy plastikowe – cena

W konkurencji „cena” zdecydowaną przewagę będą miały okna plastikowe. Ramy z plastiku są bowiem tańsze, niż z drewna więc zadowolą osoby, które nie chcą wydawać bardzo dużej kwoty. Warto w tym momencie wspomnieć też o tym, że okna plastikowe w przeciwieństwie do drewnianych nie generują zbyt wielkich kosztów utrzymania. Niestety drewno słynie z tego, że trzeba o nie dbać, aby przedmiot z niego wykonany posłużył nam przez wiele lat. Zabiegi konserwacyjne w przypadku okien drewnianych są częstsze, a co za tym idzie użytkownik tego typu okien, musi przygotować się na wydatki.

Okna drewniane czy plastikowe – wygląd

W tej kategorii można się spierać, ponieważ wygląd i to czy nam się on podoba, czy nie jest uzależniony przede wszystkim od gustu. Nie da się jednak ukryć, że okna drewniane to klasyk, który zawsze wygląda doskonale. Naturalny kolor drewna i unikalny układ słojów to coś, co docenią osoby wymagające. Okna PCV występują w wersji z okleiną, która imituje drewno, jednak nigdy nie będzie to to samo co prawdziwe drewno. Prawdziwe, drewniane ramy nadadzą wnętrzu ciepła, dlatego to one zasługują na punkt.

Okna drewniane czy plastikowe – odporność

Plastik jest praktycznie całkowicie odporny na wilgoć i substancje chemiczne. Jeśli dom znajduje się w miejscu, w którym często jest wilgotno, to o wiele lepszym rozwiązaniem niż okna drewniane będą te wykonane z tworzywa sztucznego. Z drugiej strony drewno jest odporne na wysokie temperatury i nie płowieje w przeciwieństwie do plastiku. W tej kategorii zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mogą otrzymać punkt – wszystko zależy w tym przypadku od oczekiwań i potrzeb osoby, która kupuje okna.

Podsumowanie

Zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mają wady i zalety. Osoby, które lubią naturalny wygląd i nie przeszkadza im konieczność częstej konserwacji, mogą wybrać drewniane ramy. Z kolei okna pcv Wieliczka zadowolą osoby, które potrzebują okien odpornych na wilgoć, łatwych w czyszczeniu oraz konserwacji, a także uniwersalnych. Zastanów się nad tym, jakie są Twoje oczekiwania i na tej podstawie wybierz okna idealne do swojej nieruchomości.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz