Dachy płaskie – co warto o nich wiedzieć?


dachy płaskie

Dachy płaskie są powszechnie stosowane w budownictwie. Stosuje się je w budownictwie przemysłowym, a także przy budowie domów jednorodzinnych. Trendy architektoniczne stale się zmieniają, a w ostatnim czasie można zauważyć powrót mody na płaskie powierzchnie. Domy z płaskim dachem są nowoczesne i mają wiele zalet np. można je zaaranżować na wiele ciekawych sposobów. Zobacz, co warto wiedzieć o dachach płaskich i dlaczego warto się na nie zdecydować podczas projektowania budynku.

Wiele możliwości aranżacyjnych

Na dachu płaskim można stworzyć wyjątkową przestrzeń. Coraz częściej można spotkać się tzw. zielonymi dachami, które są pokryte roślinnością. Na dachu płaskim możesz stworzyć klimatyczny ogród, nawet jeśli mieszkasz w środku miasta. Ogród na dachu można urządzić na wiele sposobów, można tam posadzić wiele rodzajów roślin. Przestrzeń wypełniona zielenią pozwoli Ci się zrelaksować. Na płaskim dachu można urządzić przestronny taras, na którym można miło spędzać czas samotnie lub w gronie bliskich osób. W takim miejscu można postawić wygodne fotele, krzesła i leżaki. Dzięki dobrze urządzonej przestrzeni na dachu nawet najprostsza bryła może przykuwać uwagę i zachwycać swoim wyglądem.

Zalety dachów płaskich

Tak jak już wspomnieliśmy, dachy płaskie mają wiele zalet. Jeśli zlecisz wykonanie dachu sprawdzonej firmie takiej jak https://www.dachy-zrbzawadzki.pl/dachy-plaskie/, to zyskasz bezpieczny i trwały dach dla swojego budynku. Budowa domu z płaskim dachem jest tańsza niż budowa dachu dwuspadowego lub kopertowego. Jest tak, ponieważ zużycie materiałów jest mniejsze, a konstrukcja jest prosta. Możesz też zapłacić o wiele mniej za pokrycie dachowe, dlatego, jeśli zależy Ci na oszczędności, to będzie to dobre rozwiązanie.

Kolejną zaletą płaskiego dachu jest to, że zyskujemy większą przestrzeń użytkową. Przestrzeń na poddaszu nie będzie ograniczona tak jak w przypadku dachu ze spadami. Urządzając pokoje na poddaszu, nie będziesz musiał dopasowywać wszystkiego do skosów i różnych wysokości. Przestrzeń możesz zaaranżować w praktycznie dowolny sposób.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć to ogrzewanie domu z płaskim dachem. Płaski dach ma z reguły mniejszą powierzchnię niż dach spadzisty. Dzięki temu można zredukować straty ciepła i zmniejszyć rachunki w okresie grzewczym. Aby tak się jednak stało dach, musi posiadać dobrą izolację, a materiały, z których zostanie wykonany, muszą być wysokiej jakości. Jeśli stoisz przed wyborem rodzaju dachu, to zalety dachu płaskiego mogą Cię przekonać do tego, aby go wybrać.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz