Szklana zabudowa balkonu – jakie ma zalety? 


zabudowa balkonu

Zabudowa balkonu to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko w nowym budownictwie. Przeszklone zabudowy świetnie sprawdzą się także przy starszych budynkach. Rozwiązanie tego typu sprawia, że balkon wygląda nowocześnie, jednocześnie zyskuje wiele praktycznych zalet. Dlaczego warto zainwestować w szklaną zabudowę balkonu? Zobacz największe zalety. 

Zabudowa balkonu ze szkła – kiedy warto zabudować balkon? 

Na zabudowę balkonu najczęściej decydują się osoby, których mieszkanie znajduje się od strony ulicy. Szklana ściana faktycznie znacznie wycisza mieszkanie i zapewnia większą prywatność. Jednak to tylko kilka przykładów, dlaczego warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Przede wszystkim zabudowanie balkonu od https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/szklana-zabudowa-balkonowa-lumon-6 pozwala na zwiększenie przestrzeni użytkowej. Balkon staje się przedłużeniem mieszkania, z którego można korzystać nie tylko podczas ładnej pogody. Jest to więc świetna propozycja dla osób, których mieszkanie nie ma dużo metrażu, a chcą zyskać dodatkową przestrzeń.  

Jak już wspomnieliśmy, szklana zabudowa tarasu wiąże się także z redukcją hałasu. Dobra izolacja akustyczna jest tak samo ważna, zarówno w bloku, jak i w domu położonym na osiedlu domów jednorodzinnych. Dzięki temu możesz zmniejszyć słyszalność hałasów z zewnątrz i zapewnić sobie w mieszkaniu ciszę oraz spokój. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w blokach położonych przy ruchliwej ulicy. W przypadku mieszkań parterowych lub też na niższych piętrach, dodatkowe osłonięcie balkonu staje się zabezpieczeniem przed włamaniami. Szklana przegroda ochroni nasz balkon także przed deszczem, śniegiem i nieproszonymi gośćmi w postaci gołębi. 

O czym pamiętać przy zabudowie balkonu? 

Choć mogłoby się wydawać, że nasze mieszkanie jest nasze, to jednak w przypadku bloku niezbędna może okazać się zgoda na wykonanie zabudowy balkonowej. Jak ją uzyskać? Zgodę wydaje spółdzielnia lub zarząd wspólnoty mieszkaniowej. Zazwyczaj zabudowa balkonu nie wymaga większych prac remontowych, jednak ingeruje w elewację budynku. To właśnie z tego względu wymagane jest pozwolenie. W przypadku zabudowy tarasów lub balkonów w domach nie musisz mieć pozwolenia. 

Zimowy ogród na balkonie 

Zabudowa balkonowa Lumon zapewnia także izolację termiczną. Dzięki temu możesz stworzyć zimowy ogród i korzystać z tej części mieszkania również w zimne dni. To świetna propozycja dla osób, które lubią spędzać czas w otoczeniu roślin. Prace ogródkowe mogą być także bardzo relaksujące. Co ważne, możesz postawić na różne typu zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem są zabudowy otwierane. Dzięki temu w słoneczne dni możesz cieszyć się promieniami słońca za skórze. Natomiast zimną, czy też jesienią ochronić od deszczu, wiatru, czy śniegu. Szklana zabudowa stanowi także skuteczne zabezpieczenie przed kurzem i brudem, który wpada do naszych mieszkań z zewnątrz. W efekcie możesz zadbać o czystość w mieszkaniu znacznie efektywniej. Przy tym zabudowa balkonu ze szkła jest solidna i wytrzymała na różnego rodzaju warunki. 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz