Środki ochrony przed COVID-19


maski jednorazowe

W czasie panującej pandemii każdy z nas jeszcze bardziej stara się dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin. 

Niestety niektórzy pomimo wysiłków zachorowali na COVID-19. Jednak czy to oznacza, że nie należy stosować środków bezpieczeństwa? Oczywiście, że nie. 

Sposoby ochrony przez koronawirusem

Ten środek bezpieczeństwa jest ogólnodostępny oraz skuteczny, ponieważ COVID-19 rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Maseczki wielokrotnego użytku po naszym każdym powrocie do domu powinny być oddawane do prania i prane w wysokich temperaturach. Natomiast maski jednorazowe powinniśmy wyrzucić po powrocie do domu. Takie działania z pewnością nie przyniosą szkody naszemu zdrowiu.

  • Dezynfekowanie rąk

Chociaż niektóre osoby odkażają swoje ręce czystym spirytusem, nie jest to wskazane. Skóra dłoni łatwo może ulec przesuszeniu, gdy traktujemy ją tak mocnym alkoholem. Istnieją inne płyny, które nie będą tak mocno ingerować w strukturę naskórka, a przy tym są specjalnie stworzone do dezynfekcji.

Nawet jeśli się staramy, nie jesteśmy w stanie w 100% zapobiec dotykaniu różnych przedmiotów takich jak: uchwyty, klamki, wózki w sklepach. Warto więc zaopatrzyć się w pojemniczek z żelem antybakteryjnym lub w dezynfekujące chusteczki. Odkażenie dłoni po bezpośrednim kontakcie z przedmiotami użytku publicznego jest naprawdę istotne.

W tym okresie szczególnie też powinniśmy zwracać uwagę na higienę swoich urządzeń elektronicznych. Dezynfekcja smartfona przeznaczonymi do tego środkami powinna stać się dla nas rutynowym, codziennym zajęciem. 

  • Częste pranie ubrań 

W chwili powrotu do domu, powinniśmy zmieniać ubranie na czyste, a to które mieliśmy na sobie, warto oddać od razu do prania. Można zastanowić się nad praniem odzieży w wyższych temperaturach niż zazwyczaj, jeśli nie dostrzegamy przeciwwskazań na metce. To pozwoli pozbyć się ewentualnych bakterii.

  • Dezynfekcja przedmiotów

Każde pomieszczenie jest pełne punktów, które szczególnie często dotykamy, np.: klawiatura komputera, przełączniki świateł, klamki. Musimy więc pamiętać o odkażaniu ich. 

  • Lampy bakteriobójcze – dezynfekcja pomieszczeń

Jeśli prowadzimy firmę, w której każdego dnia przemieszcza się sporo osób, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób zapewnić jak najwyższy stopień bezpieczeństwa sobie, pracownikom i potencjalnym klientom. Warto przemyśleć zakup lampy bakteriobójczej. By z niej skorzystać, należy ją włączyć, a dla zachowania należytego bezpieczeństwa, wszyscy muszą opuścić dane pomieszczenie.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz