Na co zwracać uwagę, kupując zamki i kłódki?


zamki

W zależności od tego, gdzie ktoś mieszka i jakiego ma pecha, próby włamań lub kradzieży mogą przydarzać mu się częściej lub rzadziej. Jednak nie da się ukryć, że nawet, jeśli realnie rzadko znajdują zastosowanie, jeśli chodzi o ich funkcję ochronną, zamki i kłódki pełnią jeszcze jedną ważną rolę – dają duży komfort psychiczny.

Im lepiej dobrane będą, tym większe szanse, że rzeczywiście pomogą w kryzysie, a także zapewnią większy spokój ducha. Można więc zastanawiać się, na co zwracać uwagę przy zakupie, aby nie popełnić błędu, który może w przyszłości okazać się bardzo kosztowny.

Dobranie zamka do przewidywanego zastosowania to podstawa

Zamków i kłódek są na rynku setki, jeśli nie tysiące. Różnią się nie tylko ceną i jakością, ale też przede wszystkim zastosowaniem. Właściwe dobranie zamka lub kłódki do swoich potrzeb jest absolutnie kluczowe – w przeciwnym razie może on nie działać tak, jak byśmy oczekiwali. Zupełnie inne zamki stosuje się do drzwi frontowych, które powinny skutecznie chronić nieruchomość przed włamywaczami, a inne do drzwi wewnętrznych.

Zresztą nawet wśród jednego typu zamków występuje różnorodność: zamki do drzwi wewnętrznych można jeszcze podzielić na wpuszczane oraz nawierzchniowe. Te pierwsze są solidniejsze, więc zapewnią wyższy poziom ochrony – jednak nie każdy takiej ochrony wewnątrz domu potrzebuje, więc nie dla wszystkich będą one optymalne.

Jeśli chodzi o kłódki, to ze względu na przeznaczenie można wyróżnić między innymi modele do bagażu lub budowlane. Cześć kłódek jest przystosowana do przechowywania na zewnątrz (powinny one być odporne na działanie efektów atmosferycznych, a więc na śnieg, deszcz, niską lub wysoką temperaturę), a część nadaje się jedynie do zastosowań wewnętrznych.

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie zamka lub kłódki?

Jeśli najpierw kupujemy drzwi, a potem zamek, jak to zwykle bywa, musimy przy zamawianiu wkładki dobrze dobrać jej rozmiary. Nie ma większego znaczenia, jaki producent stworzył dane drzwi, ponieważ wszyscy producenci dostosowują się do tych samych standardów, co ułatwia znalezienie odpowiedniego zamka.

Wszelkiej maści zamki i kłódki, a także akcesoria do nich najlepiej pozyskiwać tylko z rzetelnych, zaufanych źródeł, takich jak https://fernand.pl/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakupione produkty będą w pełni autentyczne i zgodne z opisem, a więc zapewnią oczekiwany poziom ochrony. W razie potrzeby uzyskamy także profesjonalne wsparcie techniczne, a nie zostaniemy pozostawieni z ewentualnymi problemami czy wątpliwościami sami sobie.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz