Inteligentny dom – technologia przyszłości, której potrzebujesz


Inteligentny dom

Inteligentne domy zyskują coraz to większą popularność ze względu na możliwość sterowania w nich różnymi urządzeniami. Oczywiście z roku na rok liczba sterowanych urządzeń powiększa się, a także ich technologia jest coraz to bardziej nowocześniejsza oraz posiada wiele możliwości.

Sterowanie akcesoriami elektronicznymi może być o wiele przyjemniejsze jeżeli połączymy wszystkie urządzenia w jedną spójną całość. Możemy na przykład sterować oświetleniem, telewizorem, a także roletami czy też piecem. Komunikacja urządzeń w inteligentnym domu odbywa się z reguły za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Zobacz także: Somfy – inteligentne rozwiązania dla twojego domu

Sterowanie Roletami

Sterowanie roletami z poziomu pilota to nowoczesna forma odsłaniania i zasłaniania rolet z wykorzystaniem urządzeń Smart Home. Wszystko może odbywać się z poziomu głównego sterownika, a także za pośrednictwem fal radiowych. Sterowanie roletami może mieć charakter prostego sterowania lub też daje możliwość rozszerzenia tych funkcji o zarządzanie roletami w zależności od ustawionego ich kąta. Regulacja rolet może działać również w trybie automatycznej regulacji w zależności od natężenia światła.

Rolety w połączeniu z innymi urządzeniami w domu mogą stanowić świetne rozwiązanie i przyczynić się do lepszego zarządzania nimi. Wszystko w jednym miejscu pod kontrolą z wykorzystaniem systemu inteligentnego sterowania. Regulacja rolet w połączeniu z innymi urządzeniami takimi jak czujniki różnego rodzaju zabezpieczeń, może w niektórych sytuacjach uchronić nas przed katastrofą, jak na przykład pożar czy zalanie wodą. 

Sterowanie Światłem

Sterowanie światłem odbywa się z głównego sterownika i jest to świetne rozwiązanie, które pozwala połączyć regulacje światłem z nowoczesną i inteligentną technologią. Mamy tutaj możliwość użytkowania najnowocześniejszych akcesoriów na rynku, które wciąż się rozwijają i niosą ze sobą coraz to większe możliwości sterowania oświetleniem.

Regulacja oświetleniem ma także opcje automatycznego sterowania światłem, co daje jeszcze większy komfort użytkowania. Wystarczy tylko, że klikniemy przycisk z pilota lub smartfonu i możemy na przykład włączyć lub wyłączyć światło w całym mieszkaniu. Możemy ustawić automatyczne ściemnianie lub rozjaśnianie w zależności od funkcji jakie są zawarte w systemie sterowania oświetleniem.

Podsumowanie

Sterowanie światłem czy też roletami z poziomu pilota albo smartfonu to nie tylko frajda, ale także możliwość zaoszczędzenia czasu na inne rzeczy. Możemy także ustawić opcje rozszerzone w naszym inteligentnym sterowaniu co da naszym urządzeniom jeszcze więcej możliwości. Funkcje automatyczne ułatwią nam życie. Wszystko będzie działało bez naszej ingerencji. Wystarczy tylko raz zaprogramować urządzenie.

Inteligentny dom to również dom bezpieczny. Integracja urządzeń w jedno pełne centrum zarządzania pozwoli nam na jeszcze lepsze wykorzystanie ich możliwości. Możemy sterować alarmami i roletami razem. Proste, wygodne i bezpieczne.

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz