Chemiczna dezynfekcja pomieszczeń oraz ozonowanie 


Dezynfekcja pomieszczeń

Wirusy, grzyby i bakterie przyczyniają się do różnych schorzeń. Także tych, które mogą mieć poważne skutki dla naszego zdrowia. Dlatego warto regularnie dezynfekować pomieszczenia. Zwłaszcza w czasie pandemii. Zobacz, jakie są najpopularniejsze metody dezynfekcji i oczyść swoje mieszkanie. 

Chemiczna dezynfekcja pomieszczeń – na czym polega? 

Dezynfekcja chemiczna odbywa się przy pomocy specjalnych środków, takich jak alkohol etylowy, czwartorzędowe sole amoniowe, czy formaldehydy. Substancje te usuwają drobnoustroje, bakterie oraz wirusy. Dzięki temu odkażają pomieszczenie. Inną nazwą na dezynfekcję chemiczną, jest dezynfekcja opryskowa. Do tego typu oczyszczania używa się specjalnego urządzenia, które rozpyla mieszankę substancji czynnych. Jest to niezwykle skuteczna metoda na pozbycie się drobnoustrojów, które odpowiadają za stany chorobowe. 

Warto jednak wiedzieć, że na czas dezynfekcji chemicznej powinniśmy opuścić mieszkanie, a także zabezpieczyć żywność i wszelkie przedmioty, które mają bezpośredni kontakt ze skórą. Następnie dokładnie wywietrzyć mieszkanie przed powrotem. Dezynfekcja oczyszcza pomieszczenia i pozwala także na zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów. To bardzo dobry sposób na odkażenie pomieszczenia i rozprawienie się na przykład z powracającym grzybem, lub pleśnią. 

Jak przebiega dezynfekcja ozonowa? 

Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonowania jest mniej inwazyjną metodą niż dezynfekcja chemiczna. Celem tego zabiegu jest zabicie bakterii, wirusów i grzybów oraz dezodoryzacja, czyli usunięcie niepożądanych zapachów. Na czym dokładnie polega ozonowanie pomieszczenia? Do wnętrza dostarczany jest gazowany ozon, który miesza się z powietrzem w pomieszczeniu. Co ważne, ozon wykonuje proces dezodoryzacji, czyli likwiduje zapachy, a nie je maskuje. Przy tym zabieg eliminuje wirusy, grzyby i wirusy, które znajdują się w pomieszczeniu. 

Warto przy tym wiedzieć, że bardzo ważny jest sprzęt, którym wykonywane jest ozonowanie. Jeśli zależy Ci na najlepszych efektach, to postaw na profesjonalny sprzęt. Dezynfekcje pomieszczeń warto zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o to, żeby zabiegi zostały przeprowadzone poprawnie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dezynfekcja była skuteczna i przyniesie pożądane efekty. Po zabiegu możesz cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w mieszkaniu. To bardzo ważny element dla naszego zdrowia. Z tego rozwiązania szczególnie powinny korzystać osoby z alergiami, a także te borykające się z chorobami układu immunologicznego. 

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz