3M Poland Sp. z o.o.

Firma 3M od lat wspiera ekspertów na całym świecie w zapewnianiu bezpieczeństwa sobie i swojemu otoczeniu. Od okularów ochronnych, wkładek przeciwhałasowych i kamizelek ostrzegawczych, aż po ochronę słuchu, taśmy
odblaskowe czy pasy bezpieczeństwa. Opracowujemy sprzęt ochrony indywidualnej (PPE) w oparciu o dekady doświadczeń branżowych oraz szeroką wiedzę w zakresie branżowych norm.


 

Aeroklub Warmińsko-Mazurski

Aeroklub Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zrzesza miłośników podniebnych przygód w czterech różnych sekcjach: spadochronowej, szybowcowej, samolotowej i modelarskiej.Organizuje szkolenia lotnicze na samolotach lekkich i ultralekkich z możliwością zdobycia licencji pilota. Oprócz tego każdy zainteresowany może zapisać się na szkolenie szybowcowe, paralotniowe lub rozpocząć kurs spadochronowy. Wszystkie szkolenia prowadzą profesjonalni i doświadczeni instruktorzy. Osoby chcące rozpocząć szkolenie lotnicze muszą mieć ukończone 16 lat oraz pomyślnie przejść badania lekarskie. To ostatnie nie wyklucza jednak osób niepełnosprawnych z udziału w kursach.


 

Akademicki Klub Płetwonurków SKORPENA

Skorpena to jeden z najstarszych klubów nurkowych w Polsce. Jesteśmy agendą Akademickiego Centrum Kultury działającego przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Szczycimy się blisko 50 letnią tradycją i tysiącami wyszkolonych płetwonurków. Atmosfera klubu co roku przyciąga nowe osoby zainteresowane odkrywaniem podwodnego świata. Na cotygodniowych zebraniach spotykają się ludzie, których łączy pasja i dobrze się razem czują. U nas każdy znajdzie miejsce dla siebie, gdyż każdy z nas jest inny. Lubimy różnorodność. Jesteś podwodnym fotografem, lubisz głębokie nurkowania lub dopiero chcesz zacząć podwodną przygodę – Dołącz do nas!!!


 

Akala Faraone Sp. z o.o.

Firma zajmuje się wprowadzaniem bezpieczeństwa pracy na wysokości. Produkcja sprzętu bezpiecznego i poprawiającego komfort pracy profesjonalistów na wysokości jest naszą misją. Rezultaty naszej pracy potwierdzają, że wygoda użytkownika i przestrzeganie norm może iść w parze z wymaganiami klientów, tworząc sprzęt rozpowszechniony i doceniany w całej Europie i na Świecie.


 

 

Alcar Sp. z o.o. 

Podstawą działalności firmy jest dystrybucja nowych samochodów i części zamiennych Renault, świadczenie usług naprawczych i serwisowych, w tym ciągłego i stałego wykonywania napraw gwarancyjnych, bezpłatnych usług serwisowych oraz usług serwisowych dokonywanych w ramach kampanii serwisowych. W myśl umowy koncesyjnej firma Alcar sp. z o.o. wykonuje następujące usługi: sprzedaż samochodów nowych i używanych; kredytowanie, leasing i ubezpieczenie samochodów; sprzedaż oryginalnych części zamiennych; naprawy serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne; naprawy blacharsko – lakiernicze.


 

ALTRAD-Mostostal 

ALTRAD-Mostostal to wieloletnie doświadczenie w branży rusztowań i szalunków, to siła marki, która stawia firmę w czołówce polskich producentów w Polsce i Europie. Na rynku rusztowań w Polsce działamy od 1993 roku. Od tego czasu wprowadziliśmy
do naszej oferty nowe produkty, które są wynikiem zdobytego doświadczenia, najnowocześniejszego sprzętu technicznego oraz świetnego zaplecza naukowego.


BOSCH 

Zrównoważony rozwój oznacza dla Grupy Bosch zabezpieczenie długoterminowego sukcesu firmy przy jednoczesnej ochronie środowiska dla przyszłych pokoleń. Dążymy do tego, aby odnawialna energia była bardziej przystępna, a mobilność
jeszcze bezpieczniejsza, czystsza i bardziej ekonomiczna oraz do tworzenia produktów przyjaznych dla środowiska.


 

 

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie

Ochotnicze Hufce Pracy są instytucją państwową o zasięgu ogólnopolskim, nadzorowaną przez Ministra właściwego ds. pracy. Głównym zadaniem OHP jest organizacja kompleksowego wsparcia dla młodzieży w zakresie jej aktywizacji społecznej i zawodowej, w tym: wychowania, kształcenia zawodowego, szkoleń zawodowych, planowania indywidualnej ścieżki zawodowo-edukacyjnej oraz zatrudnienia.

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie wspiera młodych ludzi w wieku 15-25 lat z województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie rozwiązywania problemów rodzinnych i społecznych. Stwarza im warunki do wyrównania szans na udany start w dorosłe życie, niezależnie od sytuacji materialnej.
Usługi oferowane przez OHP:
·  Edukacja na poziomie szkoły podstawowej VII,VIII kl. branżowej i zawodowej oraz płatne praktyki zawodowe w tym wsparcie opiekuńczo-wychowawcze.
·  Pośrednictwo pracy krajowe i zagraniczne
·  Poradnictwo i doradztwo zawodowe
·  Kursy i szkolenia zawodowe
·  Projekty i programy
·  Refundacja kosztów zatrudnienia młodocianych pracowników


 

Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ

Jesteśmy liderem w organizacji specjalistycznych szkoleń zawodowych. Głównym celem Centrum Szkoleń Budowlanych jest organizacja szkoleń, kursów, seminariów oraz konsultacji z zakresu budownictwa i instalatorstwa. Centrum stanowi rodzaj nowoczesnego budowlanego, gdzie zajęcia praktyczne prowadzone są w nowoczesnych pracowniach i halach w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. W trakcie ćwiczeń wykorzystywany jest sprzęt i technologie stosowane obecnie na rynku.


Delta Plus Polska Sp. z o.o. 

Przez ponad 40 lat Delta Plus opracowała, standaryzowała, wyprodukowała, wyprodukowała i rozprowadziła pełną gamę środków ochrony osobistej. Pełny asortyment środków ochrony osobistej chroni pracowników od stóp do głów w miejscu
pracy i spełnia potrzeby każdego użytkownika.Dzięki swojemu doświadczeniu na rynku PPE, Delta Plus jest obecnie ważnym graczem na całym świecie, wybranym ze względu na wielospecjalistyczną globalną ofertę i różnorodność innowacyjnych i niedrogich produktów.


 

 

EJOT Polska

EJOT to międzynarodowy Holding działający już ponad 95 lat na rynkach całego świata. Firma specjalizuje się w produkcji elementów złącznych dla przemysłu, budownictwa i motoryzacji wykonywanych z metalu oraz tworzyw sztucznych. EJOT jest twórcą wielu opatentowanych i nowatorskich rozwiązań technicznych rozwijanych we współpracy z klientami. Dewizą EJOT jest hasło „Jakość łączy”, które odzwierciedla najważniejszą cechę produktów EJOT – najwyższą jakość. Z tego też powodu w EJOT funkcjonują systemy ISO 9001 (system zarządzania jakością), ISO/TS 16949 (spełnienie wymagań dla przemysłu motoryzacyjnego), ISO 14001 (system zarządzania środowiskowego) oraz ISO 50001 (system zarządzania energią).


 

fischer polska Sp. z o.o.

Firma fischer to producent kompleksowych systemów zamocowań, obejmujących m.in.: mocowania chemiczne, uniwersalne i sanitarne, uszczelniacze i pianki montażowe, wkręty, kotwy, kleje, kołki ramowe oraz kołki rozporowe. Jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy fischer. Szeroki i komplementarny asortyment pozwala na bezpieczne zamocowanie niemal
wszystkiego – bez względu na otaczające warunki. Ponad 60-letnia tradycja firmy przerodziła się w ogromny potencjał sięgający oddziałów w 42 krajach, w tym 7 centrów produkcyjnych, na niemal wszystkich kontynentach. Światowe uznanie, globalne doświadczenie oraz zaufanie inżynierów i wykonawców na całym świecie – to pewne fundamenty gwarancji bezpieczeństwa fischer.


GN-Knit B.D. Sp. z o.o.

Olsztyńska firma budowlana istniejąca od 2005 roku. Prowadzimy działalność zarówno w Polsce jak i zagranicą. Zatrudniamy ponad 50 pracowników, w tym 7 inżynierów budowlanych. Wykonujemy budowy domów mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych, przebudowy i remonty oraz renowacje obiektów zabytkowych. Naszymi klientami są osoby prywatne, firmy oraz jednostki samorządowe.


 

High-Tech Sp. z o.o.

Niemiecki producent GEDA-Dechentreiter GmbH & Co. KG jest jednym z największych europejskich producentów urządzeń transportu pionowego. W swojej ofercie posiada miedzy innymi: wciągarki linowe do montażu rusztowań, dźwigi budowlane towarowe i towarowo-osobowe oraz szereg najnowocześniejszych rozwiązań dla branży przemysłowej i energetycznej. Firma High-Tech Sp. z o.o. jest Generalnym Dystrybutorem GEDA na Polskę. Zapraszamy na stronę www.geda.de oraz www.geda24.pl


IDH Polnad Sp. z o.o.

Firma IDH Poland jest dynamicznie rozwijającą się spółką córką angielskiej firmy IDH Design. Świadczymy usługi projektowe w zakresie systemów rusztowań dostępnych na rynku. Doświadczenie zbudowane na realizacji ponad tysiąca projektów rusztowań gwarantuje dochowanie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Realizacja projektów rusztowań takich jak m.in. Albert Hall odzwierciedla zaufanie, jakim obdarzyli nas nasi klienci. Wykonujemy projekty zarówno w 2D jak i 3D w powiązaniu z technologią BIM. Cieszymy się ze wstąpienia do Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań i jesteśmy otwarci na współpracę zarówno merytoryczną jak i biznesową. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.idhpoland.pl


 

Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Przedmiotem podstawowej działalności Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, przystosowywanie ich wyników do zastosowania w praktyce oraz wdrażanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk technicznych, w kilku obszarach. Instytut zajmuje się również kształceniem zawodowym.


 

Jurgo Sp. z o.o.

Istniejemy na rynku od 2008 roku. Obsługujemy branżę budowlaną, elektryczną, reklamową, porządkową. Nasze rusztowania
pozwalają wykonać prace na wysokości przy: remontach i ociepleniach elewacji, zabytkach, robotach dekarskich, konserwatorskich, wymiany stolarki okiennej, reklamach, myciu powierzchni szklanych a ogrodzenia zabezpieczają place budów, imprezy sportowe oraz pokazy i widowiska. Szalunki z naszej oferty wykorzystywane są w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym do budowy fundamentów, ścian i stropów. Wszystkie nasze wyroby posiadają wymagane prawem atesty i certyfikaty. Dodatkowo w naszej ofercie znajdziecie Państwo zsypy do gruzu oraz kontenery.


Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

Straż Pożarna od chwili powstania zawsze była identyfikowana i kojarzona z pożarami. Taki wizerunek pozostaje do dziś. Jednak wymogi cywilizacji i jej gwałtowny rozwój wymusiły na strażakach podejmowanie z walki z innymi zagrożeniami. Strażak XXI wieku jest osobą wszechstronnie wykształconą, posiadającą nie tylko informacje o pożarach. Jest to ratownik posiadający wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, usuwania skutków wypadków i katastrof komunikacyjnych, budowlanych, specjalizuje się również w chemicznym i ekologicznym..


 

KRAUSE Sp. z o.o.

Naszymi produktami wyznaczamy nowe wzorce w zakresie funkcjonalności, obsługi i bezpieczeństwa. Przywiązujemy szczególną wagę do innowacji w zakresie praktycznym.Niepowtarzalność naszych rozwiązań jest istotnym elementem
filozofii firmy. Pozwoliło nam to uzyskać liczne krajowe i międzynarodowe patenty i prawa chronione. O jakości innowacji firmy KRAUSE świadczą liczne nagrody krajowe i międzynarodowe.Dzięki wielostronnemu serwisowi i profesjonalnej obsłudze projektów oraz serwisowi po sprzedaży, jesteśmy silnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów.


 

 

KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.

Jeden z czołowych producentów chemii budowlanej z 25 letnim doświadczeniem na rynku w Polsce. Zdobywca wielu nagród I wyróżnień. 6 zakładów produkcyjnych i kopalnia kruszyw. Bogata gama nowoczesnych materiałów budowlanych do budowy domu, remontu, dekoracji mieszkań.


KTMSKLEP.PL Wojciechowicz

W naszej ofercie znajdują się oryginalne części do motocykli i quadów marki KTM, tuningowe akcesoria, odzież i gadżety. Oferujemy materiały eksploatacyjne do motocykli enduro, motocross, supermoto oraz turystyki motocyklowej.


 

 

 

mBank SA

mBank. Ikona mobilności dla wszystkich grup klientów

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Bank rozpoczął działalność w 1986 roku jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank) i przez te lata systematycznie budował kompetencje w zakresie obsługi różnych grup klientów, stale wzbogacając ofertę. Po ujednoliceniu marki w listopadzie 2013 roku – kiedy nazwa mBanku zastąpiła nie tylko nazwę firmy, ale również marki BRE i MultiBanku – bank zyskał nie tylko nowy wygląd, ale i nowe wartości. Dzisiaj jesteśmy bankiem uniwersalnym, specjalizującym się w obsłudze wszystkich grup klientów. Pod logo mBanku, przyjmującym różne barwy w zależności od rodzaju oferty, świadczymy kompleksowe usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej i prywatnej.


 

 

Miejski Urząd Pracy
Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego

Miejski Urząd Pracy w Olsztynie i Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego  prowadzą działania w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.  Do naszych czynności  należy m.in. udzielanie pomocy pracodawcom w pozyskiwaniu pracowników oraz  bezrobotnym w znalezieniu pracy poprzez pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe.  Inicjujemy, organizujemy i finansujemy szkolenia i instrumenty rynku pracy np. prace interwencyjne, roboty publiczne, wyposażenie stanowisk pracy, staże. Realizujemy zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym poprzez finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy. Badamy i analizujemy sytuację na lokalnym rynku pracy oraz realizujemy zadania  związane z podejmowaniem przez cudzoziemców pracy na terytorium Polski.


 

 

MSA Polska Sp. z o.o.

Założona w 1914 roku firma MSA zajmuje się projektowaniem i produkcją  najwyższej jakości środków oraz systemów ochrony osobistej. Jesteśmy także liderem w ochronie przed upadkiem z wysokości, dzięki integracji firmy Latchways w nasze struktury. Zaletą naszych produktów ochrony osobistej oraz systemów jest to, że nie tylko spełniają wymagania odpowiednich norm, ale również przekraczają te wymogi. Dostarczamy również kompleksowe rozwiązania projektując systemy ochrony przed upadkiem, które są instalowane przez naszych certyfikowanych instalatorów. 


 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP 

Działamy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. Dbamy o doskonalenie wiedzy i umiejętności naszych członków oraz popularyzację problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy.
Stwarzamy warunki do integracji środowiska oraz możliwość wyrażania opinii w sprawach nowych rozwiązań prawno – organizacyjnych związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.Tworzymy nowe standardy pracy, przestrzegamy zasad etyki zawodowej.
Przyłącz się, działaj razem z nami, poprawiaj warunki pracy swojej i swoich pracowników!


 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie

Misją Państwowej Inspekcji Pracy jest skuteczne egzekwowanie przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez efektywne i ukierunkowane kontrole oraz działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia zagrożeń wypadkowych i poszanowania prawa pracy.


Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych gromadzi i dystrybuuje środki na aktywizację zawodową oraz rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych. Fundusz pełni rolę narzędzia finansowania polskiego systemu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Rola PFRON polega więc na redystrybucji uzyskanych środków i przeznaczaniu ich na zadania opisane w ustawie o rehabilitacji.


PERI Sp. z o.o.

PERI to jeden z największych światowych producentów systemów deskowań i rusztowań. Zaletami rusztowań PERI są niewątpliwie: wszechstronność stosowania, wysoka nośność, szybkość montażu i wygoda użytkownika. Można je wykorzystać zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe. Wszystkie rozwiązania PERI – dla komfortu pracy użytkowników – uwzględniają najwyższy standard bezpieczeństwa. W  2016 roku wprowadziliśmy na rynek najnowszy produkt z dziedziny rusztowań – system PERI UP Easy. Jest to lekkie i szybkie w montażu rusztowanie ramowe do bezpiecznego wykonywania robót fasadowych.


 

PIONART

Pionart produkuje również następujące systemy rusztowań: typ PIONART – model PUMtyp PIONART – model BAL i typ PIONART – model ROM oraz komponenty do rusztowań a w szczególności pomosty stalowe do innych popularnych w Polsce systemów. Pionart produkuje także rusztowania modułowe – pionmodul PUM, pionmodul BAL, pionmodul RR, szalunki małogabarytowe typ Pionbox i szalunki wielkogabarytowe RHiNO.


Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Izba jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą – w szczególności wobec organów państwowych – interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów, prowadzących działalność gospodarczą – w zakresie tej działalności w dziedzinie budowlano-rusztowaniowej.

 


Polski Czerwony Krzyż – Grupa Ratownictwa 

Grupa ratownicza zrzesza osoby z wykształceniem medycznym oraz ratowników przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Profesjonalny sprzęt oraz wysokie kwalifikacje ratowników umożliwiają nam skuteczne działanie, gdy gra toczy się o ludzkie życie. Ratownicza pasja łączy nas w zespół przygotowany do działania w trudnych i zmiennych sytuacjach, a nasze zainteresowania (są wśród nas miłośnicy żeglarstwa, wspinaczki, rajdów…) sprawiają, że jesteśmy gotowi by stanąć na wysokości zadania niezależnie od warunków.


Powszechny Zakład Ubezpieczeń 

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. PZU SA działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych i jest najstarszą, najbardziej doświadczoną, a zarazem największą firmą ubezpieczeniową, zarówno pod względem wielkości obrotów, liczby klientów, sieci placówek, jak i liczby zatrudnionych oraz współpracujących agentów.


Północna Grupa Narzędziowa

Salon techniczny Północnej Grupy Narzędziowej w Olsztynie – dla przemysłu, rzemiosła oraz budownictwa. Nasza bogata oferta to ponad 40 tys. pozycji asortymentowych, spośród 52 marek. Zespół naszych profesjonalistów zapewnia doradztwo handlowe na najwyższym poziomie. Zaopatrzenie w PGN to wygoda, szybkość dostawy i pełen profesjonalizm obsługi. To kompleksowa dbałość o zadowolenie naszych klientów.


SUPREX Sp. z o.o.

Oferujemy szeroki wachlarz odzieży i obuwia ochronnego i roboczego jak również pełen asortyment artykułów BHP. Szczególny nacisk kładziemy na jakość oferowanych produktów i zgodność z obowiązującymi normami. Oferowane produkty dopasowujemy do profilu i warunków pracy panujących u Klienta tak, aby jak najlepiej spełniały Jego oczekiwania.
Działalność nasza skierowana jest głównie na obsługę przemysłu i usług w zakresie zabezpieczenia w odzież i obuwie robocze oraz środki BHP. Znajomość rynku oraz wysokie kwalifikacje kadry pozwalają nam spełniać oczekiwania każdego klienta.


 

TLC Rental Sp. z o.o.

TLC Rental jest spółką należącą do Szwedzko – Polskiej grupy TLC, świadomie będącej i wciąż rozwijającej się jako firma globalna. Głównym obszarem działalności spółki TLC Rental jest wynajem oraz sprzedaż systemów zabezpieczeń krawędzi EPS, a także ogrodzeń tymczasowych i schodów mobilnych.

Grupa TLC. Skandynawski know-how w produkcji metalowej.
Producent  schodów oraz platform stalowych dla przemysłu i budownictwa, tymczasowych systemów zabezpieczeń budowlanych, systemu budowy ścian szczelinowych WALLZIP, a także innowacyjnego systemu budowy wielkogabarytowych zbiorników stalowych.


 

Tractel Polska Sp. z o.o.

Tractel® jest wiodącym francuskim producentem urządzeń dźwignicowych, sprzętu do asekuracji pracy na wysokości oraz ewakuacji. Jako pierwszy w Europie Tractel oferuje pełną gamę produktów asekuracyjnych o zwiększonej nośności do 150KG. Jest to szeroka gama uprzęży, linek asekuracyjnych, urządzeń samohamownych, linek do nadawania pozycji przy pracy oraz pasów podporowych. Więcej informacji na: www.tractel.com.


Truck Motor Bis Wózki Widłowe S.C.

Truck Motor to lider w branży wózków widłowych na Warmii i Mazurach. Ponad 20 letnie doświadczenie z zakresu napraw,
serwisów i sprzedaży urządzeń do obsługi logistycznej firm i koncernów. Autoryzowany dealer wózków widłowych HELI, jednego z największych producentów w skali globu. Wózki HELI od przetestowania na stoisku.


Urząd Dozoru Technicznego

Urząd Dozoru Technicznego realizuje działania na rzecz zapewniania bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń technicznych i wzrostu poziomu bezpieczeństwa technicznego w Polsce poprzez nowoczesne, kompetentne i bezstronne wykonywanie ocen i badań technicznych.


 

Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Warmińsko – Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jest jednostką organizacyjną samorządu zawodowego działającą na mocy Ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. Ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. z 2001 nr 5 poz. 42 z późn. zm.). Zrzesza inżynierów i techników w następujących specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanej; inżynieryjnej – mostowej, drogowej, kolejowej, hydrotechnicznej, wyburzeniowej; instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń – telekomunikacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, elektrycznych i elektroenergetycznych. Warmińsko – Mazurską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa tworzy ponad 4000 czynnych członków.


 

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa (do 31.12.2014 roku Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej) położony jest w najpiękniejszym miasteczku akademickim w Polsce – Kortowie. W realizacji procesu dydaktycznego wykorzystuje nowoczesne metody nauczania dysponując wysokiej jakości sprzętem pomiarowym (m. in. GPS, Total Station, fotogrametryczne kamery cyfrowe) oraz sprzętem komputerowym. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych salach
dydaktycznych i profesjonalnie zorganizowanych pracowniach komputerowych. Zajęcia realizują znani w Polsce i na świecie nauczyciele akademiccy, specjaliści z zakresu geodezji i kartografii oraz gospodarki przestrzennej.


 

Xella Polska sp. z o.o.

Xella Polska sp. z o.o. jest liderem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów z betonu komórkowego Ytong, bloków wapienno-piaskowych Silka oraz mineralnych płyt izolacyjnych Multipor. System Ytong Silka
Multipor pozwala wybudować ciepły i energooszczędny dom od piwnicy aż po dach. W ofercie są również systemy do szybkiej budowy: Silka Tempo i Ytong Panel.


 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to państwowa jednostka organizacyjna, która posiada osobowość prawną. Zajmuje się pobieraniem i gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń
Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych. Pobiera również składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zajmuje się przyznawaniem i wypłatą świadczeń np. emerytur, rent, zasiłków chorobowych lub macierzyńskich w wysokości i na zasadach ustalonych przez parlament. Realizuje zadania z zakresu prewencji rentowej i wypadkowej. Upowszechnia wiedzę o ubezpieczalniach społecznych wśród młodzieży i dorosłych.